اینفوگرافیک: یک تراکنش بیت کوین چگونه کار می کند؟

- تیر 7, 1397 - 18:59 بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=9796

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

یک تراکنش بیت کوین چگونه کار می کند؟

یک تراکنش بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین به طور خلاصه یک واحد پولی در دنیای مجازی است که از آن می توان برای انجام معاملات در فضای اینترنت استفاده کرد. ما در این مطلب قصد داریم در قالب یک اینفوگرافی شما را به چگونگی عملکرد این پول در تراکنش های اینترنتی آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

پول مجاری بیت کوین (به انگلیسی: BitCoin) به معنای سکه بیتی، در حال حاضر محبوب ترین پول مجازی بین کاربران اینترنتی محسوب می شود. مدتی هم ارزش آن به صورت نجومی افزایش پیدا کرد اما اکنون با کاهش ارزش رو به رو شده ولی همچنان هر سکه آن بیش ار چند هزار دلار ارزش دارد. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید می توانید کتاب همه چیز درباره بیت کوین را به رایگان از وبسایت مقاله آی تی دریافت نموده و مطالعه نمایید.

چگونگی عملکرد این پول در زمینه پرداخت ها، با عملکرد پول های رایج متفاوت است، چرا که تمام این پول بر بستر اینترنت می باشد و حساب هایی که برای ذخیره سازی بیت کوین تعریف شده اند هم اینترنتی بوده و امکان ذخیره آن به هیچ وجه به صورت وجه نقد و فیزیکی وجود ندارد. پس برای این نوع حساب و کتاب که متفاوت از سایر پول هاست، باید تراکنش متفاوتی هم تعریف نمود. برای اینکه کاربران با چگونگی کارکرد تراکنش بیت کوین آشنا شوند و شفافیت های لازم برای اطمینان داشتن از تراکنش ها حاصل شود، اینفوگرافی تهیه شده که به صورت مرحله ای و با مفهوم ساده، مرحله دریافت و پرداخت در سیستم مالی بیت کوین را تعریف نموده است.

مطلب مرتبط: دانلود کتاب جویندگان بیت کوین

در اینفوگرافیکیک تراکنش بیت کوین چگونه کار می کند؟” شما با مرحله به مرحله جا به جایی ارز در این واحد پولی آشنا می شوید. جهت مشاهده اینفوگرافی به ادامه متن مراجعه نمایید. هم چنین نظرات خود را در زمینه کارکرد این پول مجازی ارائه دهید. به نظر شما آیا این ارز دیجیتالی می تواند جایگزین تمام واحد های پولی کشور ها شود؟ و آیا شما حاضرید از این پول به جای پول فعلی خود استفاده نمایید و به آن اعتماد کنید؟

یک تراکنش بیت کوین چگونه کار می کند؟

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه