حل مشکل دانلود نشدن فایل ها

اخیرا متوجه شدیم کاربران هنگام کلیک کردن بر روی لینک دانلود در مرورگر کروم، نمی توانند فایل ها و کتاب های مورد نظرشان را دانلود نمایند. بعد از بررسی پی بردیم که این موضوع به تازگی در مرورگر کروم برای فایل های با فرمت .zip و .pdf رخ داده که دقیقا فرمت فایل های موجود در وبسایت مقاله آی تی هستند. به همین دلیل این اطلاعیه را به منظور راهنمایی کردن شما برای دانلود فایل ها منتشر کرده ایم. حتما تا انتها آن را بخوانید.

چطور فایل های وبسایت را دانلود کنیم؟

برای دانلود فایل ها در مرورگر کروم یا هر مرورگر دیگری این دو روش را به شما پیشنهاد می کنیم.

  • دانلود به کمک نرم افزار های دانلودر
  • دانلود به روش کپی کردن لینک دانلود

هر یک از دو روش فوق را در ادامه توضیح داده ایم.

دانلود به کمک نرم افزارهای دانلودر (پیشنهادی)

راه حل پیشنهادی ما برای دانلود فایل های پی دی اف و زیپ داخل وبسایت مقاله آی تی، استفاده از نرم افزارهای دانلود همانند اینترنت دانلود منیجر (IDM) و نیت دانلود منیجر (NDM) است. لینک دانلود این دو نرم افزار را در ادامه قرار داده ایم.

در این روش فقط کافیست یکی از دو نرم افزار فوق را در سیستم خود نصب کنید، نرم افزار را اجرا نمایید و لینک دانلود فایل را در بخش آدرس بار این نرم افزارها قرار دهید. به راحتی فایل برای شما دانلود خواهد شد. برای نمونه در تصاویر زیر در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر، این روش را برای شما آموزش داده ایم.

آموزش دانلود در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر (IDM)

نکته: این روش معمولا در سیستم عامل ویندوز قابل استفاده است. برای گوشی های هوشمند یا سایر سیستم عامل ها، باید نرم افزارهای مشابه موارد گفته شده را نصب کنید.

دانلود به روش کپی کردن لینک دانلود

در روش دوم نیاز به نصب نرم افزاری نیست. فقط کافیست لینک دانلود را کپی کنید، سپس یک تب (Tab) جدید در مرورگر خود باز کنید و لینک دانلود را در بخش آدرس بار آن قرار دهید و دکمه اینتر را بزنید. به این صورت فایل برای شما دانلود می شود.

نکته: این روش برای تمام مرورگرها و سیستم عامل ها حتی گوشی های هوشمند قابل استفاده است.

نکته دوم: در سیستم عامل اندروید اگر از این روش در مرورگر کروم استفاده کنید، بعد از دانلود فایل ها، باید به بخش بارگیری ها یا downloads در همان مرورگر کروم بروید. این بخش معمولا در بخش تنظیمات این مرورگر قرار دارد (منو سمت راست یا سمت چپ مرورگر را چک کنید)