اینفوگرافیک: درباره ی یادگیری ماشینی بدانید.

- بهمن 29, 1396 - 19:05 بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=9535

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

اینفوگرافیک: درباره ی یادگیری ماشینی بدانید.

اینفوگرافیک: درباره ی یادگیری ماشینی بدانید.

یادگیری ماشینی (به انگلیسی: Machine learning) به یکی از شاخه های مهم و کاربردی حوزه هوش مصنوعی گفته می شود که در زمینه کشف و ساخت روش ها و الگوریتم های هوشمندی می پردازد که سبب می شود یک ماشبن تونایی یادگیری به صورت خودکار و هوشمند را به دست آورد. این شاخه از دانش هوش مصنوعی در زمینه های فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد که این زمینه ها از حوزه های نرم افزاری نظیر برنامه مترجم گوگل (Google Translate) تا حوزه های سخت افزاری نظیر ربات ها و گوشی های هوشمند را فرا می گیرد. بر همین اساس وبسایت مقاله آی تی اینفوگرافی را تهیه کرده که به معرفی اجمالی این تکنولوژی نوظهور پرداخته است. جهت مشاهده اینفوگرافیک به ادامه متن مراجعه کنید.

یادگیری ماشینی که امروزه یکی از شاخه های مهم دانش هوش مصنوعی محسوب می شود، برای بسیاری از افراد حتی محصلین علوم کامپیوتر هم واژه ای ناشناخته و جدید است. به طور خلاصه شاخه یادگیری ماشینی به مجموعه روش هایی گفته می شود که می تواند به یک ماشین احمق این توانایی را بدهد که بدون نیاز به کمک یک متخصص علوم کامپیوتر یا یک برنامه نویس به یادگیری اقدام کند، همانند یک انسان! همین توضیح خلاصه خود گویای میزان اهمیت این شاخه است و به راحتی می توان متوجه شد که چه تاثیرات بزرگی بر دنیای تکنولوژی و حوزه هوشمندی ماشین ها دارد. با توجه به اینکه دانش یادگیری ماشینی یک تخصص نوظهور است و اطلاعات کمی در مورد آن به خصوص در زبان فارسی یافت می شود، وبسایت مقاله آی تی تصمیم گرفته اینفوگرافی را برای معرفی راحت تر این دانش به کاربران فارسی زبان تهیه نماید. این اینفوگرافی با نام درباره ی یادگیری ماشینی بدانید تهیه شده است که به صورت اجمالی و با معرفی بخش های مهم این شاخه، می تواند منبع مناسبی برای آشنایی مقدماتی با این تکنولوژی باشد.

Machine Learning infographic

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه