اینفوگرافیک: تفاوت های HTML و CSS

- بهمن 15, 1396 - 19:08 بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=9481

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

اینفوگرافیک: تفاوت های HTML و CSS

اینفوگرافیک: تفاوت های HTML و CSS

واژه HTML مخفف عبارت انگلیسی Hypet Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری ابر متن و واژه CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets به معنی شیوه نامه آبشاری است. این دو اصطلاح در واقع معرف دو زبان برای طراحی و ساخت صفحات وب و برنامه های تحت وب می باشد و تنها زبان هایی هستند که بدون نیاز به هیچ برنامه یا سرور جانبی توسط مرورگر ها شناسایی و خوانده می شوند. اما این دو زبان چه تفاوت هایی با هم دارند و کاربرد این دو چیست؟ در این اینفوگرافی قصد داریم به معرفی HTML و CSS بپردازیم و تفاوت های این دو را برای شما مشخص کنیم.

مطلب مرتبط: دانلود فیلم آموزش کامل طراحی وبسایت با HTML و CSS

در پاراگراف قبلی معرفی مختصری از زبان های HTML و CSS داشتیم. این دو زبان پایه و اساس هر نوع برنامه تحت وبی هستند که برای اجرا شدن در مرورگر ها به این دو نیاز اساسی وجود دارد. زبان HTML که زبان اصلی اجرای فایل های تحت وب است و زبان CSS هم به عنوان روشی برای استایل دهی و رنگ و گرافیک دادن به برنامه های تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر با این دو زبان، اینفوگرافیک تفاوت های HTML و CSS را تهیه کرده ایم که می تواند برای علاقه مندانی که به دنبال یادگیری دانش طراحی وب هستند مفید باشد.

اینفوگرافیک: تفاوت های HTML و CSS

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه