هفت میلیارد نفر جمعیت جهان چه کارهایی انجام می دهند؟

- خرداد 6, 1394 - 12:34 بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=4383

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

اینفوگرافیک جمعیت جهان

اینفوگرافیک جمعیت جهان

تا کنون کنجکاو شده اید که 7 میلیارد انسان روی کره زمین چه کار می کنند ؟ در این اینفوگرافی که توسط کانون بازاریابی و تبلیغات لاوان تهیه شده است جواب این سوال را خواهید یافت.با ما همراه باشید.

تقریبا نیمی از جمعیت دنیا کار نمی‌کنند

کودکان گروه بزرگی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند که هنوز به سن اشتغال نرسیده‌اند . به نظر شما وقتی که این کودکان تا چند سال آینده به سن کار برسند و تقریبا دو میلیارد نیروی کار به نیروی کار جهانی اضافه شود، دنیای ما چه تغییری خواهد کرد ؟ آیا دستمزد نیروی کار پایین می‌آید ؟ آیا آن‌ها کارهایی را ایجاد خواهند کرد که تاکنون وجود نداشته است ؟ یا مهارت‌های جدیدی که تاکنون مانند آن را ندیده‌ایم ؟

از هر پنج نفر هنوز یک نفر کشاورزی می‌کند

داشتن شغل همیشه تنها راه برای کسب درآمد نبوده است . 100 ها سال پیش کشاورزی روشی معمول برای گذران زندگی بوده است . امروزه از هر پنج نفر یک نفر کشاورزی می‌کند و این کاملا منطقی است . چرا که ما برای تأمین تغذیه خود به کسی که کشاورزی کند نیاز داریم . اما انسان‌ها به همان اندازه‌که ربات‌ها و ماشین آلات صنعتی کار می‌کنند سریع نیستند و نمی‌توانند با آن‌ها رقابت کنند . آینده‌ی آن‌ها چه خواهد شد؟

اینفوگرافیک جمعیت جهان

 

شما امروز چه کار می‌کنید؟

این اینفوگرافی ، تصویری از دنیای امروز ماست و این‌گونه باقی نخواهد ماند . پس اگر شما دانش آموز یا دانشجو هستید و به دنبال شروع کردن یک استارت‌آپ یا در جست‌وجوی کار هستید بهتر است از خود بپرسید : من یاد می‌گیرم امروز را بسازم ، یا فردا را ؟
و اگر یک مدیر یا سرمایه گذار هستید لازم تا برای گسترش کسب وکار خود به این آمارها توجه کنید .

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه