0

مایکروسافت ابزار متن باز Islandwood را برای پورت کردن اپ های ios به ویندوز منتشر کرد.

windows 10
windows 10

در کنفرانس بیلد 2015 مایکروسافت از ابزاری برای توسعه دهندگان رونمایی کرد که به کمک آن می توانستند به راحتی اپلیکیشن های اندروید و ios را برای انتقال به ویندوز آماده کنند.این ابزار متن باز با نام Islandwood شناخته می شود.روز گذشته مایکروسافت به طور رسمی این ابزار را برای توسعه دهندگان منتشر کرد و هم اکنون در دسترس کاربران قرار دارد.

در ابتدا ابزار Islandwood فقط برای توسعه دهندگان در دسترس بود اما اکنون برای سایر کاربران یز قابل دریافت می باشد.ابزار Islandwood در حقیقت پلی بین ios و ویندوز است و در حال حاضر به عنوان یک پروژه متن باز شناخته می شود که توسعه دهندگان می توانند نسخه پیش نمایش آن را از وبسایت GitHub دریافت کنند.

مایکروسافت در خصوص این ابزار اعلام کرده که هنوز به طور کامل تسعه داده نشده است و در همین راستا این سخه فقط یه نسخه پیش نمایش از Islandwood است و نسخه نهایی آن پاییز امسال منتشر خواهد شد.

پل ارتباط بین ios و ویندوز قابلیت پشتیبانی نستا گسترده ای از همه ی API های ios دارد و همچنین شامل یک کامپایر به منظور کامپایل کردن کد های Objective-C توسعه یافته و ایجاد یک اپ ویندوزی جهانی به صورت بومی است.البته همان طور که در بالا اعلام کردیم این ابزار کامل نیست و توسعه دهندگان برای اجرای هر چه بهتر و صحیح تر کدهای خود نیاز به اعمال تغییراتی بر روی این ابزار خواهند داشت ولی با این حال Islandwood کار انتقال برنامه های ios به ویندوز را بسیار ساده تر و با دقت انجام می دهد.

مشاهده  دانلود نرم افزار Html page source viewer برای سیستم عامل اَندروید

ابزار مشابه Islandwood برای انتقال اپ های اندروید به ویندوز نیز توسط مایکروسافت رونمایی شد که با نام پروژه Astoria شناخته می شود و پلی بین اندروید و ویندوز خواهد بود که نسخه آزمایشی آن در پاییز برای عموم کاربران منتشر خواهد شد.

در کنار این پروژه ها مایکروسافت در حال کار بر روی دو پروژه دیگر به منظور توسعه اپلیکیشن های فروشگاه اپ های ویندوز است.نخست پروژه Centennial که در سال 2016 عرضه خواهد شد و توسعه دهندگان به کمک آن می توانند به آسانی به انتقال اپ های win32 به اپ های ویندوزی فروشگاه ویندوز بپردازند و دیگری با نام پروژه Westminster که برای انتقال اپ های تحت وب به ویندوز تولید شده است و هم اکنون در دستری می باشد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *