0

کتاب راهنمای بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی

کتاب راهنمای بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی
کتاب راهنمای بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی

کتاب راهنمای بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی

درست است که محتوا پادشاه است اما بدون بازاریابی محتوا این پادشاه بدون تاج و تخت هیچ کاری نمی تواند برای کسب و کار شما انجام دهد. در این مطلب قصد داریم به صورت ویژه به مفهوم بازاریابی محتوا بپردازیم و کتابی را در این زمینه برای مخاطبان معرفی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

امروزه محتوا در بین کسب و کار های الکترونیکی جایگاه ویژه ای دارد. در واقع در فضای مجازی و دنیای اینترنت مهم ترین ابزار برای کسب موفقیت محتوا است. چرا که مخاطبان این فضا با هدف کسب محتوا به آن مراجعه می کنند و به استفاده از همین محتوا به خواسته های خود می رسند. اما خود محتوا به تنهایی نمی تواند به رشد یک کسب و کار کمک کند. در واقع محتوا همانند مواد خام و اولیه برای تولید آن محصول نهایی است اما این مواد خام هم برای تبدیل شدن به محصول نهایی نیاز به تغییرات و پیاده سازی راهکار هایی بر روی آن دارد. این راهکار برای محتوا با نام بازاریابی محتوا شناخته می شود.

بازاریابی محتوا همان راهکاری است که یک کسب و کار می تواند به کمک آن از محتوای خود بهترین استفاده را ببرد. این راهکار امروزه خود تبدیل به یک مهارت تخصصی شده و بخش جدایی ناپذیری از دنیای بازاریابی به خصوص بازاریابی دیجیتال است. در این پست می خواهیم بیشتر در مورد این مفهوم صحبت کنیم اما پیش آن بهتر به سراغ خود محتوا برویم.

محتوا چیست؟

محتوا چیست؟

واژه محتوا در ظاهر کلمه ای ساده و قابل فهم اما در باطن مفهومی پیچیده دارد. این مفهوم به اندازه ای پیچیده است که برای آن تعریف واحدی ارائه نشده و انواع مختلفی از تعاریف توسط گروه های مختلف ارائه شده است. اما به عنوان یک تعریف آکادمیک می توان مفهوم محتوا را بدین صورت معرفی کرد: شکلی از اطلاعات که ساختار مشخص دارد، برای انسان به عنوان مخاطب محتوا قابل درک است و امکان انجام ویرایش (پیش از انتشار نهایی) بر روی آن وجود دارد. این تعریف به صورت کلی هر نوع محتوایی را در بر می گیرد اما ما در اینجا به دنبال نوع خاصی از محتوا با نام محتوای دیجیتال هستیم. (متمم)

تعریف محتوای دیجیتال چیست؟ محتوای دیجیتال هم از نظر آکادمیک تعریفی مشابه تعریف اصلی محتوا دارید و تنها تفاوت آن بستری است که از آن برای انتشار محتوا استفاده می شود. در مورد محتوای معمولی، بستر نشر آن می تواند یک کتاب چاپ شده به صورت فیزیکی، یک روزنامه کاغذی، یک مجله و یا موارد مشابه دیگر باشد اما بستر نشر اطلاعات در محتوای دیجیتال همان زیرساخت های دیجیتالی نظیر رادیو، تلویزیون، اینترنت و… است.

خود محتوای دیجیتال مجددا به چندین نوع دیگر تقسیم بندی می شود. در حال حاضر نمونه های مختلفی از محتوای دیجیتال وجود دارد که به عنوان مثال های مهم می توان به محتوای متنی، تصاویر دیجیتالی، ویدئو، اینفوگرافی و… اشاره کرد. همه این نوع محتوا ها را می توان در فضای دیجیتال تولید و منتشر کرد اما به چه دلیل این محتوا ها تولید می شوند؟

چرا به بازاریابی محتوا نیاز داریم؟

بازاریابی محتوا

مهمترین دلیل تولید محتوا آگاه سازی مخاطبان در یک حوزه می باشد، حال این حوزه هر چه هست فرقی نمی کند، فقط کافیست آن زمینه کاری مخاطب داشته باشد و شخص یا گروهی قصد فعالیت در آن حوزه را داشته باشند. بدون شک تا زمانی که از آن حوزه کاری اطلاعاتی نداشته باشند کاری نمی توانند انجام دهند و عملا فعالیتی هم نخواهند داشت. پس اصل تولید محتوا بر آگاه سازی مخاطب استوار است. از این جمله می توان نتیجه گرفت که یک محتوا شامل دو بخش اصلی است، اول مخاطب و سپس آگاه سازی آن. حال برای اینکه بتوانیم به این دو بخش دست پیدا کنیم ما به ابزار دیگری هم نیاز داریم. این ابزار بازاریابی محتوا نام دارد.

هر چقدر هم محتواهای تولید شده توسط اعضاء کسب و کاری عالی و بی نقص باشد اما تا زمانی که مخاطبی برای آن وجود نداشته باشد تا این اطلاعات در اختیار آن ها قرار داده شود، این محتوا ها به هیج دردی نخواهند خورد. به همین دلیل بحث بازاریابی محتوا مطرح می شود. در واقع بازاریابی محتوا (به انگلیسی: Content Marketing) آمده تا محتوای تولید شده را در اختیار مخاطب مناسب یا اصطلاحا مخاطب هدفش قرار دهد. پس تکنیک بازاریابی محتوا برای جذب مخاطب هدف مورد استفاده قرار می گیرد و روشی عالی برای رشد یک کسب و کار به خصوص کسب و کار الکترونیکی است.

مشاهده  فیلم آموزش HTML & CSS قسمت دوازدهم

مطلب مرتبط: کتاب سئو محتوا بازاریابی محتوا محور

همان طور که در پاراگراف های ابتدایی گفتیم، بازاریابی محتوا یکی از انواع بازاریابی های کاربردی و مهم محسوب می شود که بیشتر در دسته بازاریابی دیجیتال هم فرار می گیرد. در واقع این نوع بازاریابی هم از نظر هزینه بسیار به صرفه تر از سایر بازاریابی ها و هم از نظر تاثیر بلند مدت بسیار بیشتر از سایر هم نوعان خود است. تولید محتوای با کیفیت و مناسب و رساندن این محتوا به مخاطب درست بدون شک تاثیرات بلند مدت زیادی خواهد داشت و به جذب مخاطبان و مشتریان وفادار کمک خواهد کرد. در واقع این بازاریابی یکی از بهترین ابزارها برای داشتن مخاطبان بلند مدت و ثابت است و هزینه نگهداری مخاطب فعلی را به شدت کاهش می دهد.

همه این حرف ها گفته شد تا به این نتیجه برسیم که چرا ما به بازاریابی محتوا نیاز داریم. حال که به این نتیجه رسیدیم نوبت آن است که بیاموزیم چگونه می توانیم از این تکنیک بازاریابی برای جذب یا نگهداری مخاطب استفاده کنیم. از آنجایی که این مفهوم بازاریابی خود بسیار گسترده است، در یک مقاله نمی توان چگونگی بهره برداری از آن در جهت اهداف یک کسب و کار را آموزش داد اما نگران نباشید، ما برای این کار کتاب فوق العاده ای آماده کرده ایم که بازاریابی محتوا را به صورت جامع به شما آموزش خواهد داد.

کتاب راهنمای بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی همان کتابی است که برای شروع یادگیری این نوع بازاریابی آماده کرده ایم. عنوان کتاب خود هدف آن را معرفی می کند اما برای آشنایی بیشتر مخاطبان، اطلاعاتی از این کتاب در ادامه ارائه شده است.

مطلب مرتبط: کتاب آموزش محتوای دیجیتال – از تولید تا انتشار و بروزرسانی

کتاب راهنمای بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی محصولی از آژانس بازاریابی دیجیتال جی ادز می باشد. این کتاب با هدف آشنایی مخاطب با محتوا و تاثیرات آن در رشد کسب و کار ها، چگونگی بهره بردن از محتوا، نحوه پیاده سازی محتوا، نحوه انجام بازاریابی محتوا و سایر کارهایی که می توان به کمک بازاریابی محتوا به جذب مخاطب پرداخت، تهیه شده است. فهرست مطالب ارائه شده در این کتاب به شرح زیر می باشد.

 • مقدمه
 • آیا بازاریابی محتوا برای کسب و کار من مناسب است؟
 • استراتژی محتوا
 • قیف بازاریابی و محتوا
 • ساخت چارچوب و تیم محتوا
 • ایده سازی برای تولید محتوا
 • تولید محتوا
 • ترویج و تبلیغ محتوا
 • تکرار، نگهداری و رشد محتوا

این کتاب کاملا رایگان بوده و یکی از بهترین منابع فارسی زبان برای یادگیری کانتنت مارکتینگ است. اگر به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید، یادگیری اصول بازاریابی محتوا یکی از بخش های مهم بازاریابی دیجیتال است، پس حتما این نوع بازاریابی را هم بیاموزید و از آن بهره ببرید. اگر در حال حاضر به عنوان یک تولیدکننده محتوای دیجیتالی در حال فعالیت هستید، این کتاب بدون شک به شما کمک خواهد کرد تا محتواهای باکیفیت تری تولید کنید و علاوه بر این، از محتوای تولیدی خود بهترین استفاده را ببرید. پس همین الان این کتاب را به رایگان دانلود و مطالعه کنید.

کتاب راهنمای بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی را با دوستانتان در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین نظرات و پیشنهادات خود را هم می توانید از بخش دیدگاه ها و در صفحات اجتماعی، با ما در میان بگذارید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • من از این کتاب حمایت می کنم
 • حجم فایل : ۵٫۵ مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • دریافت مستقیم کتاب از کانال تلگرام مقاله آی تی
 • راهنما

  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: میانگین: ]

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *