کتاب آموزش برنامه نویسی بازی با استفاده از SFML

- بهمن 17, 1396 - 19:14 بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=9491

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

کتاب آموزش برنامه نویسی بازی با استفاده از SFML

کتاب آموزش برنامه نویسی بازی با استفاده از SFML

کتابخانه SFML مخفف عبارت Simple and Fast Multimedia Library به معنی کتابخانه چند رسانه ای سریع و آسان، در حقیقت یک کتابخانه  توسعه نرم افزار چند سکویی (Cross-Platform) است که به منظور فراهم کردن یک API ساده و سریع طراحی شده است. یکی از کاربرد های این کتابخانه، طراحی و کدنویسی مربوط به بازی سازی است. به کمک کتابخانه SFML بازی سازان می توانند بازی های خود را گسترش داده و به سطوح بالاتر و حرفه ای تری تبدیل کنند. برای آشنایی بیشتر با این کتاب خانه به ادامه متن مراجعه نمایید.

مطلب مرتبط: دانلود کتاب آموزش محیط نرم افزار Game Maker

در دنیای بازی سازی، از کتابخانه SFML برای ساخت بازی های گرافیکی دو بعدی به کمک کتابخانه گرافیکی OpenGL استفاده می شود. این کتابخانه به دلیل فراهم کردن یک API ساده و آسان، مراحل کد نویسی و ساخت بازی های ویدئویی را راحت تر کرده است. برای پیاده سازی بازی ها به کمک SFML نیاز به سطح مطلوبی از دانش برنامه نویسی به خصوص برنامه نویسی به زبان C++ و هم خانواده آن وجود دارد. کتابی که در این مطلب تهیه کرده ایم به صورت تخصصی تر و کامل تری به معرفی این کتابخانه و آموزش آن پرداخته است. این کتاب مناسب افرادی است که در زمینه بازی سازی دانش و تخصص حداقل متوسطی دارند و با برنامه نویسی بازی سازی هم تا حد مطلوبی آشنایی دارند و اکنون قصد دارند بازی های خود را به کمک کتابخانه SFML توسعه دهند.

جهت دریافت فایل با لینک مستقیم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • حجم فایل : ۸٫۷ مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • راهنما

  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
  دیدگاه ها

  نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


  بدون دیدگاه