کتاب شرح مختصری بر مباحث پورت ها

- اسفند 28, 1396 - 18:50 بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=9603

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

کتاب شرح مختصری بر مباحث پورت ها

کتاب شرح مختصری بر مباحث پورت ها

واژه پورت در حقیقت یک کلمه انگلیسی است و معادل فارسی آن درگاه یا درب می باشد. از این فناری در سیستم های کامپیوتری برای ارتباط برقرار کردن بین دو کامپیوتر استفاده می شود. همچنین برای ارسال بسته های اطلاعاتی در اینترنت یا شبکه پورت ها مورد استفاده قرار می گیرند. پورت ها از مباحث بسیار مهم در دنیای امنیت و شبکه محسوب می شوند، چرا که اصلی ترین بخش برای ارسال و دریافت اطلاعات و یا شنود ترافیک در شبکه های کامپیوتری هستند. با توجه به این موضوع وبسایت مقاله آی تی کتابی را تهیه کرده که به معرفی انواع پورت ها برای استفاده پرداخته است. اگر از علاقه مندان به مباحث هک و امنیت شبکه هستید این کتاب می تواند منبع مناسبی برای شما باشد. جهت دریافت کتاب به ادامه متن مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط: دانلود کتاب رمزنگاری و امنیت شبکه

در سیستم های کامپیوتری پورت ها در حالت عادی بسته هستند و فقط با نصب نرم افزار های خاصی که نیاز به کار با این فناری را دارند، باز خواهند شد. برای دسترسی راحت تر به پورت ها، یک عدد اختصاصی برای هر Port در نظر گرفته می شود که این اعداد معمولا یک عدد ۱۶ بیتی هستند. در کتاب شرح مختصری بر مباحث پورت ها، عدد هر پورت به همراه نوع و کاربرد آن معرفی شده که به کمک توضیحات ارائه شده در این کتاب به کاربرد هر پورت و چگونگی کار با آن پی خواهید برد. این کتاب برای مسائل امنیت شبکه می تواند بسیار مفید باشد و راهنمایی های خوبی را در زمینه دسترسی به پورت ها در اختیار شما قرار دهد.

جهت دریافت فایل با لینک مستقیم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • حجم فایل : ۱٫۳ مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • راهنما

  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
  دیدگاه ها

  نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


  بدون دیدگاه