دانلود کتاب سیستم های عامل

- دی ۱۱, ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=9433

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

کتاب سیستم های عامل

کتاب سیستم های عامل

در این پست با کتاب درسی – دانشگاهی دیگری در خدمت شما کاربران وبسایت مقاله آی تی به خصوص دانشجویان رشته های مهندسی فناوری اطلاعات و کامپیوتر هستیم. کتابی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم مربوط به درس سیستم های عامل می باشد که یکی از مهمترین دروس دوره کارشناسی رشته های مذکور است. جهت دریافت این کتاب به ادامه متن مراجعه نمایید.

مطلب مرتبط: دانلود کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو + حل مسائل فارسی

درس سیستم های عامل جزء دروس بسیار مهم و حساس دوره کارشناسی رشته های کامپیوتر و آی تی محسوب می شود. این درس جزء منابع کنکوری این دو رشته نیز است و همچنین پیش نیاز دروس مهمتری همچون شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه یا مبانی رایانش امن می باشد. بر همین اساس با کتابی در زمینه درس سیستم های عامل خدمت شما هستیم. توضیحات مربوط به این کتاب در ادامه ذکر شده اند.

توضیحاتی در خصوص کتاب سیستم های عامل

کتاب سیستم های عامل تالیف مهندس فرشید شیرافکن یکی از بهترین منابع رایگان در زمینه تدریس این درس می باشد. در این کتاب تمام سرفصل هایی که در طول ترم تدریس می شوند و همچنین جزء سرفصل های وزارت علوم برای کنکور کارشناسی ارشد آی تی و کامپیوتر هستند، تدریس شده است. تعاریف اولیه مربوط به سیستم عامل، آشنایی با پردازنده ها، آشنایی با تکنولوژی نخ در پردازنده ها، انواع الگوریتم های زمان بندی پردازنده ها، الگوریتم های جلوگیری از همزمانی و هم روندی، واژه بن بست در پردازنده، مدیریت حافظه، مدیریت دستگاه های ورودی و خروجی و… جزء سرفصل های تدریس شده در این کتاب می باشد. در کنار تدریس، انتهای هر فصل مجموعه ای از نمونه سوالات امتجانی و کنکوری ذکر شده اند که می تواند برای یادگیری بیشتر به شما کمک بسزایی کند.

مطلب مرتبط: دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری رویکرد فراز به فرود (بالا به پایین) راس کوروس + حل مسائل

برای دریافت کتاب های درسی بیشتر در زمینه مباحث مختلف رشته های مهندسی آی تی و کامپیوتر به صفحه درسی – دانشگاهی مراجعه نمایید.

جهت دریافت فایل با لینک مستقیم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • حجم فایل : ۴٫۷ مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • راهنما

  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
  دیدگاه ها

  نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


  بدون دیدگاه