آموزش برنامه نویسی پایتون : قسمت سیزدهم

- آبان 15, 1397 - 18:56 بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=16965

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون

فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت سیزدهم

در قسمت سیزدهم آموزش برنامه نویسی پایتون با ادامه آموزش های مربوط به توابع در این زبان در خدمت شما هستیم. برای شروع این آموزش به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مطلب مرتبط: دانلود کتاب نگاهی بر NumPy و SciPy در پایتون

بعد از آن که در بخش دوازدهم آموزش برنامه نویسی پایتون با توابع آشنا شدیم و آموختیم که چگونه می توان در پایتون یک تابع تعریف کرد و از آن استفاده مورد نظر را برد، در این قسمت چگونگی تعریف و استفاده از توابع با چندین ورودی مختلف آموزش داده شده است.

در یک برنامه ممکن است به بیش از یک ورودی یا متغیر نیاز داشته باشیم و از طرفی می خواهیم برای فهم آسان تر کدهای برنامه، آن با به چندین تابع مختلف بشکنیم. پس نیاز داریم تا بدانیم چگونه می توان یک تابع تعریف کرد که چند ورودی را دریافت کرده و عملیات مورد نظر را بر روی داده های وارد شده انجام دهد.

برای ساختن یک تابع با توانایی دریات چندین ورودی در زبان برنامه نویسی پایتون، تا حد زیادی مشابه تعریف تابع تک ورودی عمل می کنیم، با این تفاوت که با کمک «,» چند ورودی در قسمت تعریف ورودی قرار داده و از هم جدا می کنیم. در حالت کلی به صورت زیر تابع تعریف می شود:

def funcname (value_1, value_2,…, value_n):

         programs

در دستور بالا به جای funcname نام دلخواه و در بخش های value_1, value_2,…,value_n هم ورودی های مورد نظر قرار می گیرند و در نهایت به بخش دستورات می رسیم که بعد از علامت « : » در خط پایین نوشته می شوند.

استفاده از توابع به خصوص توابع چند ورودی در Python بسیار متداول بوده و به منظور ساده سازی و کاهش تعداد دستورات برنامه به کار می روند. فرض کنید که فقط می توانستید تابع تک ورودی تعریف کنید، آن وقت باید به ازای هر ورودی یک تابع جداگانه می نوشتید در حالی که همه آن ها قرار است یک کار مشابه را انجام دهند.

در بالا توضیحات اولیه ای در مورد نحوه تعریف توابع چند ورودی ارائه کردیم. حال اگر می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید و با مشاهده مثال های مختلف، به این مبحث تسلط کاملی پیدا کنید، فیلم آموزش قسمت سیزدهم برنامه نویسی پایتون را که در مورد تعریف توابع با چندین ورودی است از انتهای همین مطلب دریافت نمایید. دانلود این فیلم آموزشی کاملا رایگان می باشد. بعد از مشاهده فیلم حتما نظرات و سوالات خود را از بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

جهت دریافت سایر قسمت های منتشر شده از این آموزش، به صفحه مربوط به آن با نام فیلم آموزش مقدماتی پایتون در وبسایت مراجعه نمایید.

جهت دریافت مستقیم فیلم آموزشی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • حجم فایل : ۱۸٫۴ مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • دریافت مستقیم کتاب از کانال تلگرام مقاله آی تی
 • راهنما

  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share
  دیدگاه ها

  نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


  بدون دیدگاه