0

شماره سی و هشتم مجله الکترونیکی چیپست – موضوع این شماره: دواپس (DevOps)

شماره سی و هشتم مجله الکترونیکی چیپست – موضوع این شماره: دواپس

با شماره سی و هشتم مجله الکترونیکی چیپست در خدمت شما هستیم. موضوع این شماره مبحث جذاب دواپس (DevOps) است. در این شماره اطلاعات مفید و کاربردی را در مورد این حوزه به دست می آورید. برای مطالعه رایگان این شماره از ماهنامه دنیای تراشه، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

معرفی دواپس (DevOps)

در شماره سی و هشتم مجله الکترونیکی چیپست (نسخه آذرماه 1400)، در خصوص آشنایی با مفهوم دواپس (به انگلیسی: DevOps) چنین توضیحی ارائه شده است:

در شرکت هایی که محصول نرم افزاری دارند و یا مشتری به نحوی با نرم افزار آن ها درگیر است، برنامه نویسان تنها مهندسان تاثیرگذار در سازمان نیستند. مهندسان عملیاتی که وظیفه پیاده سازی و اجرای بخش مربوط به فناوری اطلاعات سازمان را برعهده دارند نیز افراد کلیدی در سوی دیگر سکه هستند. روش های مدیریت سنتی معمولا به نحوی است که این دو گروه از مهندسان را گاهی در تقابل با هم قرار می دهد. اکنون دواپس مدلی است که قصد دارد هم فرآیندها در دو سمت را بهبود دهد و هم همکاری را بین دو گروه از مهندسان یاد شده بالا ببرد و در واقع از آنها یک گروه واحد تشکیل دهید.

دواپس (DevOps)

در راستای توضیح بالا، در تعریف دواپس چنین توصیفی ارائه شده است: ترکیبی از روش ها، شیوه ها و ابزارها که توانایی سازمان را برای ارائه برنامه ها و خدمات با سرعت بالا افزایش می دهد. شماره سی و هشتم مجله الکترونیکی چیپست این مفهوم را به صورت جامع تر برای شما بررسی کرده و سعی کرده با ذکر ویژگی های آن، مزایای آن برای سازمان ها، چگونگی کارکرد آن و دلایل بهره مندی هر سازمان از این مدل، دید بسیار خوبی نسبت به آن به شما بدهد.

در کنار این مبحث جذاب، در این شماره با بخش دوم تکنولوژی های سبز نیز دو به رو به رو هستیم. همچنین گذری داریم به نسخه 2021 خودرو فورد برانکو و البته 10 بازی برتر 2021 را هم در این شماره خواهیم شناخت. فهرست مطلب شماره سی و هشتم ماهنامه دنیای تراشه به شرح زیر می باشد.

مشاهده  شماره سی و هفتم مجله الکترونیکی چیپست – موضوع این شماره: تکنولوژی های سبز

فهرست مطالب شماره سی و هشتم مجله الکترونیکی چیپست

 • دواپس (DevOps)
 • وظایف کارشناس دواپس
 • تکنولوژی های سبز – بخش دوم
 • فورد برانکو 2021
 • 10 بازی برتر سال 2021
 • گزارش ها و رویدادهای فناورانه

هم اکنون می توانید به صورت کاملا رایگان و آنلاین، سی و هشتمین شماره از مجله الکترونیکی چیپست را مطالعه کنید. علاوه بر این برای دسترسی به سایر شماره های این ماهنامه، کافیست به صفحه مجله الکترونیکی چیپست در وبسایت مقاله آی تی مراجعه نمایید.

 • مطالعه آنلاین مجله
 • من از وبسایت مقاله آی تی حمایت می کنم
 • تعداد صفحات: 76 صفحه
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • دریافت مستقیم کتاب از کانال تلگرام مقاله آی تی
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  سوالات مرتبط:

  درباره مجله الکترونیکی چیپست (دنیای تراشه)

  مجله الکترونیکی چیپست (با نام اصلی دنیای تراشه) نخستین بار در شهریور ماه سال 1397 با هدف پوشش اخبار روز دنیای آی تی و تازه های تکنولوژی توسط آقای آرش سروری، سردبیر محترم این مجله فعالیت خود را آغاز کرد. این مجله به صورت ماهانه و در قالب ماهنامه منتشر می شود و تنها نسخه الکترونیکی آن موجود است. مخاطبان و علاقه مندان به دنیای آی تی و تکنولوژی می توانند به صورت رایگان و آنلاین، شماره های مختلف این مجله الکترونیکی را در وبسایت مقاله آی تی مطالعه کنند.

  دواپس (DevOps) چیست؟

  دواپس ترکیبی از روش ها، شیوه ها و ابزارها که توانایی سازمان را برای ارائه برنامه ها و خدمات با سرعت بالا افزایش می دهد. به بیان دیگر باید گفت دواپس سازمان ها را قادر می سازد تا تکامل و بهبود محصولات خود را با سرعتی سریع تر از سازمان هایی که از فرآیندهای توسعه نرم افزار سنتی استفاده می کنند، انجام دهند.

  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: میانگین: ]

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *