0

کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و چگونه از آن در کسب و کار خود استفاده کنیم؟

کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شما در کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟ با مفهوم و تعریف بازاریابی دیجیتال، انواع روش های دیجیتال مارکتینگ، استراتژی های موردنیاز برای اجرا و پیاده سازی این روش بازاریابی و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه آشنا می شوید و دید بسیار خوبی نسبت به این مهارت بدست می آورید. برای دانلود رایگان این کتاب به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در عصر اینترنت که همه چیز به صورت فراگیر از طریق این کانال ارتباطی در اختیار ما قرار دارد و حتی خرید و فروش های خود را از طریق این سرویس انجام می دهیم، مهارت های جدیدی نیز به دنبال آن به وجود می آید. یکی از مهم ترین و در عین حال محبوب ترین تخصص هایی که به واسه اینترنت به وجود آمده اند، مهارتی است با نام دیجیتال مارکتینگ.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در پاسخ به سوال دیجیتال مارکتینگ چیست؟ باید گفت نمیتوان یک تعریف برای آن در نظر گرفت. به طور مثال، نیل پتل یکی از معروف ترین دیجیتال مارکترهای عصر حاضر معتقد است به هر روشی از بازاریابی برای فروش محصولات و خدمات که در آن از ابزارهای الکترونیکی استفاده شود، بازاریابی دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ می گویند. اگر این تعریف را یک معیار قرار دهیم، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی و بازاریابی از طریق تلفن نیز بازاریابی دیجیتال محسوب می شوند.

تعریف فوق تعریف درستی است اما خود عبارت بازاریابی دیجیتال با شکل گیری و گسترش اینترنت به وجود آمده است. در حقیقت این اینترنت بود که باعث به وجود آمدن واژه ای به نام بازاریابی دیجیتال شد و این تخصص را به صورت جدی تر، مهم تر و کاربردی تر در بین کسب و کار ها مطرح کرد. بحث ما هم در اینجا بیشتر به مفهوم دیجیتال مارکتینگ در اینترنت می پردازد و می خواهد در مورد ابزارهایی که اینترنت در اختیار این مهارت قرار می دهد، صحبت کند.

روش های دیجیتال مارکتینگ

مهارت دیجیتال مارکتینگ در اینترنت خود شامل چندین روش و چندین تخصص دیگر است. در واقع دیجیتال مارکتر به کسی گفته می شود که به این مهارت ها و ابزارهای موجود در اینترنت برای انجا بازاریابی تسلط داشته باشد و بتواند به کمک آن ها، برای محصولات و خدمات شما در اینترنت بازاریابی کند. اما این روش ها و مهارت ها چه چیزی هستند؟ اصلا یک دیجیتال مارکتر باید به چه چیزهایی مسلط شود و چگونه می توان Digital Marketing را در یک کسب و کار در اینترنت پیاده سازی کرد؟ پاسخ تمام این سوالات را می توانید در کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟ بخوانید.

معرفی کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همان طور که در بالا گفتیم، برای آشنایی با روش ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و استراتژی های آن، کتابی وجود دارد با نام دیجیتال مارکتینگ چیست؟ این کتاب یک راهنمای مناسب برای تمام افرادی است که می خواهند به یک دیجیتال مارکتر تبدیل شوند و یا صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستند و می خواهند در مورد فرآیندهای این بازاریابی اطلاعات خوبی داشته باشند. فهرست مطالبی که در این کتاب به آن ها پرداخته شده در ادامه ذکر شده اند.

مشاهده  کتاب آشنایی با تجارت الکترونیک

فهرست مطالب کتاب

 • دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 • تفاوت بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی
 • نمونه هایی از بازاریابی دیجیتال
 • انواع روش های دیجیتال مارکتینگ
 • استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟
 • یک دیجیتال مارکتر چه وظایفی دارد؟
 • تفاوت بازاریابی درون گرا با بازاریابی دیجیتال
 • آیا دیجیتال مارکتینگ برای همه کسب و کار ها مناسب است؟
 • مزایای بازاریابی دیجیتال
 • انواع محتوای دیجیتال
 • آیا بازاریابی دیجیتال به بودجه زیادی نیاز دارد؟

از فهرست مطالب کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟ مشخص می شود که محتوای این کتاب برای چه کسانی مفید است. این کتاب هم به شما کمک می کند نقشه راهی برای دیجیتال مارکتر شدن داشته باشید، هم به شما کمک می کند تا بدانید چطور می توانید از این مهارت در کسب و کار خود استفاده کنید. پس اگر به بازاریابی دیجیتال علاقه دارید و یا صاحب کسب و کاری هستید که به صورت اینترنتی هم فعالیت می کند، به شما پیشنهاد می کنیم حتما این کتاب را مطالعه کنید.

برای مطالعه کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟ فقط کافیست به ادامه همین مطلب مراجعه کنید و این منبع فوق العاده عالی را به رایگان دانلود نمایید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • من از وبسایت مقاله آی تی حمایت می کنم
 • حجم فایل : 1 مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • دریافت مستقیم کتاب از کانال تلگرام مقاله آی تی
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  سوالات مرتبط:

  دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  تعریف دیجیتال مارکتینگ به محیطی که از آن مورد استفاده قرار می گیرد وابسته است ولی طبق تعریف نیل پتل دیجیتال مارکتر معروف، بازاریابی دیجیتال به هر روشی از بازاریابی گفته می شود که در آن از ابزارها و دستگاه های الکترونیکی برای اینکار استفاده شود. طبق این تعریف به بازاریابی از طریق رادیو، تلویزیون و تلفن هم بازاریابی دیجیتال گفته می شود. در محیط اینترنت هم به مهارتی که در آن از ابزارها و روش های آنلاین و مبتنی بر اینترنت برای مارکتینگ استفاده شود، گفته می شود.

  ابزارهای دیجیتال مارکتینگ چه چیزی هستند؟

  ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در محیط خارج از اینترنت شامل رادیو، محتوای ویدئویی در تلویزیون ها و تماس های صوتی و تلفن ها است و در محیط اینترنت شامل وبسایت، شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو و سئو، ایمیل مارکتینگ، انواع محتوا، ابزارهای تحلیل و رصد آنلاین مخاطب، سیستم های ارائه محصولات در محیط اینترنت و… است.

  به چه کسی دیجیتال مارکتر گفته می شود؟

  دیجیتال مارکتر به کسی گفته می شود که به ابزارها و روش های بازاریابی دیجیتال تسلط مناسبی داشته باشد و بتواند از این ابزارها، کار بازاریابی و جذب مشتری را در محیط موردنظر انجام دهد.

  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: میانگین: ]

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *