0

آموزش برنامه نویسی پایتون : قسمت نهم

فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون

فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت نهم

در قسمت نهم فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون با ادامه آموزش عملگر ها در این زبان برنامه نویسی در خدمت شما کاربران وبسایت مقاله آی تی هستیم. جهت دریافت رایگان آموزش و اطلاعات بیشتر به ادامه متن مراجعه نمایید.

مطلب مرتبط: دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون آبی

در قسمت پیشین اولین بخش آموزش عملگر ها در Python شروع شد که در آن قسمت عملگرهای مقایسه ای نظیر بزرگتر، کوچکتر، مساوی و… معرفی و آموزش داده شدند. در این قسمت هم با ادامه آموزش عملگرهایی که در این زبان به کار رفته اند آشنا می شوید. قسمت نهم آموزش پایتون به معرفی و کاربرد عملگر های منطقی اختصاص پیداه کرده است.

در خصوص عملگرهای منطقی در این زبان برنامه نویسی باید گفت در مجموع این زبان از سه نوع عملگرد منطقی بهره برده است که این سه عملگرد عبارت اند از: and، or و not که ترجمه فارسی آن ها خود بیانگر کاربرد هر یک می باشد.

عملگرد and برای درست بودن همزمان دو عبارت در یک دستور شرطی مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت ذکر می شود که اگر این دستور “و” این یکی دستور درست بود، بعد اینکار را انجام بده.

عملگر بعدی or است که به معنی یا می باشد و بیانگر درست بودن یکی از دستورات شرطی است. در واقع می گوید این دستور “یا” آن دستور هر کدام درست بود، عمل مورد نظر را انجام بده.

مشاهده  دانلود فیلم آموزش کامل برنامه نویسی ASP.NET به زبان فارسی-قسمت اول

در نهایت به اخرین عملگر منطقی زبان پایتون می رسیم که آن هم not می باشد و به معنای نادرست بودن است. اگر این دستور درست “نبود” عمل مورد نظر را انجام بده.

علاوه بر آشنایی با این دستورات در این فیلم آموزشی، به صورت کاربردی و به همراه مثال چگونگی کارکرد و همچنین نحوه به کار بردن آن ها در یک برنامه پایتون را می آموزید. هم اکنون می توانید این قسمت از آموزش را در ادامه دانلود کنید. منتظر نظرات شما درباره این آموزش هستیم. همچنین اگر شما هم منابع آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون و یا هر زبان برنامه نویسی دیگری سراغ دارید، از بخش دیدگاه ها به ما معرفی کنید.

جهت دریافت سایر قسمت های منتشر شده از این آموزش، به صفحه مربوط به آن با نام فیلم آموزش مقدماتی پایتون در وبسایت مراجعه نمایید.

جهت دریافت فیلم آموزشی با لینک مستقیم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • حجم فایل : ۱۰ مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • راهنما

  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: میانگین: ]

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *