0

آموزش برنامه نویسی پایتون : قسمت هشتم

فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون

فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت هشتم

در هشتمین قسمت از فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون با آموزش بخش دیگری از این زبان برنامه نویسی در خدمت شما کاربران وبسایت مقاله آی تی هستیم. هم اکنون می توانید این قسمت را در ادامه پست دریافت نمایید.

مطلب مرتبط: کتاب آموزش صفر تا صد برنامه نویسی پایتون

قسمت هشتم آموزش برنامه نویسی پایتون به مباحث عملگر های مقایسه ای در این زبان پرداخته است. عملگر های مقایسه ای که بخشی از عمل ریاضی برنامه نویسی محسوب می شوند، در هر زبانی وجود دارند و اتفاقاً در دسته مهمترین دستورات برنامه نویسی محسوب می شوند. برای مثال به منظور مقایسه دو نوع داده، تشخیص صحیح یا غلط بودن، مشخص کردن تشابهات در برنامه و… همه این موارد نیازمند به کار گیری عملگر های مقایسه ای هستند.

عملگر هایی که در زبان برنامه نویسی پایتون به عنوان دستور تعریف شده اند شامل عمل مساوی بودن که به صورت دو مساوی یعنی ==، عمل کوچک تر یا بزرگ تر بودن به صورت < >، کوچک تر مساوی یا بزرگ تر مساوی به صورت های <= و =< ، نا مساوی بودن != و تعداد اعمال منطقی است که در قسمت هشتم آموزش پایتون به صورت اصولی همراه با مثال، یک به یک این اعمال معرفی و به کار گرفته شده است. با دنبال کردن این قسمت و سایر قسمت ها می توانید وسعت برنامه خود را افزایش دهید و برنامه هایی با توانایی عملیاتی بیشتری طراحی کنید. برای نمونه با ترکیب عملگر های مقایسه ای با دستورات شرطی، می توانید برنامه مقایسه داده های بزرگتر و کوچکتر را پیاده سازی کنید. لینک دانلود رایگان این فیلم آموزشی در انتهای متن قرار گرفته است.

مشاهده  دانلود کتاب آموزش و راهنمای ارتقاء پی اچ پی نسخه ۷٫۰

جهت دریافت سایر قسمت های منتشر شده از این آموزش، به صفحه مربوط به آن با نام فیلم آموزش مقدماتی پایتون در وبسایت مراجعه نمایید.

جهت دریافت فیلم آموزشی با لینک مستقیم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • حجم فایل : ۱۷ مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • راهنما

  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.

  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: میانگین: ]

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *