0

کتاب بازی کاری «گیمیفیکیشن»

کتاب بازی کاری «گیمیفیکیشن»

حتما شما هم از گیمیفیکیشن یا بازی کاری شنیده اید. تکنیکی که در قالبی منسجم و کاربردی مطرح شده است به حدی که در مدتی کوتاه اغلب شرکت های بزرگ دنیا، در بخشی از فرایند کسب و کار خود استفاده نموده اند. شما با یادگیری این رویکرد، اشتیاق کاربران و مخاطبین خود را برای تعامل بیشتر با کسب و کارتان افزایش می دهید. این کتاب به تفصیل به شرح این روش می پردازد.

گیمیفیکیشن یا بازی کاری مفهوم جدیدی است که تعاریف متعددی از آن ارائه شده است. در واقع استفاده از تکنیکها و المان های بازی، به ویژه بازی های کامپیوتری در بستر های دیگر است که به منظور ایجاد شادی و افزایش اشتیاق کاربران، بهبود فرایند ها، حل مسائل و یا یادگیری مهارت به کار گرفته می شود. حس نیاز ب موفقیت در انسان ها، رقابت و پاداش، شأن اجتماعی و کسب مقام برخی از دینامیک های بازی هستند که موجب اشتیاق کاربران در استفاده از مکانیزم های بازی می شوند. استفاده از بازی در کسب و کار، یکی از راهکار های عملی در بالابردن میزان بهره وری، بخصوص در میان کسب و کارهای مبتنی بر تعامل کارمند و مشتری می باشد. 

در کاربرد های تجاری، استفاده از گیمیفیکیشن در آموزش کارکنان، مدیریت منابع انسانی، طراحی و تشکیل کارگاه، تیم و کنفرانس رواج دارد. در تحقیق و مطالعه بازار، تفاوتی که این روش با روش های کلاسیک دارد، توجه به نا خودآگاه و دنیای درونی مشتری است. برخی از شرکت های قدرتمند که از این رویکرد استفاده میکنند: مایکروسافت  (Microsoft)، دل (Dell)، نایک (Nike)، آمریکن اکسپرس (American express). استفاده از رویکرد بازی در فضای آموزش و کار، مزایایی از قبیل مدیریت بهتر در منابع انسانی، سود مالی بیشتر و رضایتمندی شغلی را به دنبال داشت. از این رو، این رویکرد به یکی از روش های محبوب در جذب مخاطبین در هر زمینه تبدیل شده است.

کتاب بازی کاری

در کتاب بازی کاری، ابتدا انواع و اجزای بازی ها که در دو نوع متناهی و نا متناهی هستند، مطرح شده است. تعاریف مختلفی از گیمیفیکیشن ارائه شده که نویسنده به بررسی هریک میپردازد. مهمترین بخش این مطالب، مکانیزم ها و دینامیک های بازی هستند که شما با مطالعه این بخش، می آموزید که در کسب و کار خود، روی چه رفتار و هدفی از احساسات مخاطب تمرکز کنید تا بتوانید با مخاطبین خود، بیشتر در تعامل باشید.

مشاهده  دانلود کتاب آموزش کامل اکسل (Excel) 2013

البته طبق گفته این کتاب، واژه بازی کاری فقط به کسب و کار محدود نشده و استفاده از آن در حوزه آموزش، محیط زیست، تولید، هنر و غیره بسیار سودمند است. همچنین کاربرد ها و مثال هایی کاربردی از استفاده بازی در حوزه های مختلف ارائه شده است. در انتها، پیشنهاداتی برای توسعه و اجرای این رویکرد ارائه شده که میتوانید در حوزه های مختلف به کار گیرید. در یک کلام، این کتاب و تکنیک های کاربردی آن را از دست ندهید. در ادامه فهرست مطالب این کتاب ذکر شده است:

 • خلاصه مدیریتی
 • مفاهیم و تعاریف
 • بازی کاری
  1. بازی
  2. تعریف بازی کاری
  3. بازی کاری یا بازی نمایی
  4. تاریخچه گیمیفیکیشن
  5. تاثیرگذاران
  6. مکانیزم ها و دینامیک های بازی
  7. کاربردها و مثال های گیمیفیکیشن
  8. مثال های موردی بازی کاری
  9. روند و آینده گیمیفیکیشن
 • جمع بندی و پیشنهادات کاربردی
  1. جمع بندی
  2. پیشنهادات

این کتاب را می توانید به صورت رایگان از وبسایت مقاله آی تی دانلود کنید. مطالعه این کتاب به تمام افرادی که به دنبال توسعه کسب و کار های اینترنتی و استارتاپ ها هستند، توصیه می شود.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • من از وبسایت مقاله آی تی حمایت می کنم
 • حجم فایل : 2 مگابایت
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت مقاله آی تی
 • دریافت مستقیم کتاب از کانال تلگرام مقاله آی تی
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.
  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: میانگین: ]

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *