0

دانلود کتاب آموزش کامل الگوریتم نویسی فلوچارت

کتاب آموزش کامل الگوریتم نویسی فلوچارت

کتاب آموزش کامل الگوریتم نویسی فلوچارت به شما 0 تا 100 طراحی فلوچارت برای ساخت الگوریتم های برنامه نویسی را آموزش می دهد و شما را راهنمایی می کند تا به صورت اصولی و صحیح الگوریتم های مورد استفاده در نرم افزارهای در حال توسعه خود را پیاده سازی کنید. هم اکنون می توانید این کتاب را به صورت رایگان از وبسایت مقاله آی تی دریافت کنید.

فلوچارت چیست؟

فلوچارت یک ابزار گرافیکی برای نمایش منطقی و جریان کاری یک الگوریتم یا سیستم است. در واقع فلوچارت نحوه اجرا و جریان کاری یک برنامه یا فرآیند را به صورت گرافیکی نشان می‌دهد. برای نوشتن برنامه‌ها استفاده از فلوچارت بسیار مفید است زیرا اجزای مختلف برنامه به صورت منطقی و ساختار یافته نشان داده می‌شوند.

فلوچارت شامل مربع‌ها و مستطیل‌هایی است که با خطوطی به هم وصل می‌شوند. مربع‌ها یا مستطیل‌ها فرآیند‌ها و خطوط هم نشان‌دهنده جریان اطلاعات می‌باشند. شکل‌های هندسی دیگری نیز مانند مثلث، بیضی و… برای نمایش مفاهیم ویژه استفاده می‌شوند. با کمک فلوچارت نویسی می‌توان مراحل مختلف یک برنامه را به طور ساختاریافته نشان داد.

نمونه فلوچارت

الگوریتم و فلوچارت به عنوان دو مبحث بنیادین در امر برنامه نویسی از اهمیت ویژه ای برخورداند. الگوریتم همان راه حل مساله و فلوچارت شیوه نمایش نموداری الگوریتم است که برای درک بهتر و سریعتر الگوریتم ارائه می شود و در واقع وجه مشترک بین برنامه نویسان کلیه زبان های برنامه نویسی است. لذا با توچه به اهمیت این دو مقوله، برای شروع یادگیری برنامه نویسی، اولین قدم یادگیری الگوریتم و فلوچارت است و کتاب آموزش کامل الگوریتم نویسی فلوچارت بدون شک بهترین منبع برای یادگیری این دو مبحث می باشد.

معرفی کتاب آموزش کامل الگوریتم نویسی فلوچارت

کتاب آموزش کامل الگوریتم نویسی فلوچارت ضمن فراگیری روش های ارائه الگوریتم های مناسب برای حل مسائل گوناگون و بررسی فلوچارت های مربوطه، با  مفاهیم اساسی برنامه نویسی از قبیل: حلقه های تکرار، آرایه ها، برنامه های فرعی (زیر الگوریتم ها) روش های مرتب نمودن اطلاعات و مواردی از این قبیل آشنا خواهید شد. با توجه به مطالب فوق و تنوع مسائل و مثال های ارائه شده در کتاب حاضر، مطالعه و به کارگیری این اثر را به کلیه برنامه نویسان مبتدی و مدرسین گرامی توصیه می نماییم.

فهرست مطالب کتاب

 • فصل اول: الگوریتم
 • فصل دوم: تعریف فلوچارت
 • فصل سوم: آرایه ها
 • فصل چهارم: مرتب کردن جستجوی اطلاعات
 • فصل پنجم: زیرالگوریتم ها

این کتاب یکی از بهترین منابع فارسی زبان برای یادگیری مفاهیم بنیادین برنامه نویسی است. اگر دوست دارید به صورت اصولی برنامه نویسی را بیاموزید و به یک برنامه نویس حرفه ای و موفق تبدیل شوید، مطالعه این کتاب اولین قدم برای یادگیری برنامه نویسی است. کتاب آموزش کامل الگوریتم نویسی فلوچارت را می توانید به صورت کاملا رایگان از وبسایت مقاله آی تی دریافت کنید.

 • دانلود با لینک مستقیم
 • من از وبسایت مقاله آی تی حمایت می کنم
 • حجم فایل: 4.92 مگابایت
 • تعداد صفحات: 227 صفحه
 • رمز فایل : www.it-research.ir
 • منبع : وبسایت
 • دریافت مستقیم کتاب از کانال تلگرام مقاله آی تی
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.
  فلوچارت چیست؟

  فلوچارت یک ابزار گرافیکی برای نمایش منطقی و جریان کاری یک الگوریتم یا سیستم است. در واقع فلوچارت نحوه اجرا و جریان کاری یک برنامه یا فرآیند را به صورت گرافیکی نشان می‌دهد. برای نوشتن برنامه‌ها استفاده از فلوچارت بسیار مفید است زیرا اجزای مختلف برنامه به صورت منطقی و ساختار یافته نشان داده می‌شوند.

  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: 2 میانگین: 5]

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *