0

تکنیک‌های افزایش بازدهی تبلیغات کلیکی که معجزه می‌کنند!

تکنیک‌های افزایش بازدهی تبلیغات کلیکی که معجزه می‌کنند

در طی چند سال گذشته، تبلیغات کلیکی به یک راه‌حل آنلاین کمک‌کننده برای انواع مشاغل تبدیل شده است. درحقیقت، در عصر دیجیتال، این نوع تبلیغات تأثیر بسزایی در موفقیت یک کسب‌وکار آنلاین دارد.

به بیان دیگر، تبلیغات کلیکی نه‌تنها آگاهی از برند شما را بهبود می‌بخشد، بلکه باعث افزایش فروش نیز می‌شود. اگر شما مسئول اجرای کمپین‌های تبلیغات کلیکی در یک سازمان هستید اما به اندازۀ کافی از این پلتفرم تبلیغاتی بهره نمی‌برید، این محتوا برای شماست.

8 تکنیک برای افزایش عملکرد کمپین تبلیغات کلیکی

اما تکنیک‌های افزایش تبلیغات کلیکی چیست؟ در ادامه به 8 مورد آن می‌پردازیم:

1) هدف مشخصی داشته باشید

تا زمانی که یک هدف واضح و قابل اندازه‌گیری نداشته باشید، نمی‌توانید تبلیغات کلیکی خود را به‌درستی بهینه کنید. به بیان دیگر، در ابتدا باید تعیین کنید که به دنبال رسیدن به چه چیزی هستید. درحقیقت، اهداف روشن و واقع‌بینانه، به تیم شما در دستیابی به اهداف شرکت کمک می‌کند.

هدف شما، بسته به نیازهای تجاری‌تان، می‌تواند از موارد زیر باشد:

– جذب ترافیک به سایت؛

– دریافت مشترک؛

– افزایش دانلود؛

– بهبود فروش.

2) از کلمۀ کلیدی با عملکرد بالا استفاده کنید

در هر کمپین تبلیغات کلیکی، انتخاب کلمات کلیدی مناسب بسیار مهم است. اگرچه گوگل ابزاری را برای ایجاد لیست کلمات کلیدی براساس تجزیه‌و‌تحلیل سایت در اختیار شما قرار می‌دهد، اما برای اطمینان از موفقیت کمپین خود باید کلمات کلیدی‌ای را انتخاب کنید که نرخ کلیک بالایی دارند.

3) بهینه‌سازی کیفیت کلمۀ کلیدی (امتیاز کلمۀ کلیدی)

یکی از دلایل اصلی که اکثر کمپین‌های تبلیغات کلیکی به نتایج مطلوب نمی‌رسند، ازدیاد کلمات کلیدی است. طبق گفتۀ مؤسسۀ دیجیتال مارکتینگ، یک کمپین متوسط PPC تمام فروش خود را تنها از 12٪ از کلمات کلیدی خود تولید می‌کند؛ بنابراین، از بارگذاری بیش از حد کلمات کلیدی خودداری کنید. درعوض، هدف شما باید بهبود نمرۀ کیفیت کلمۀ کلیدی باشد.

برای مثال، در نمونۀ تبلیغات همسان خود، اول از همه مطابقت نسخۀ تبلیغاتی‌تان را با هدف جست‌وجوی کلمۀ کلیدی بررسی کنید. همچنین، تعداد کلیک‌هایی را که کلمات کلیدی انتخابی شما دریافت می‌کنند مشخص کنید. کلمات کلیدی با CTR بالا به شما کمک می‌کنند ترافیکی با نرخ تبدیل بالا ایجاد کنید.

4) لیستی از کلمات کلیدی منفی ایجاد کنید

کلمات کلیدی منفی می‌توانند موجب صرفه‌جویی در بودجۀ کمپین شما شوند؛ زیرا از ترافیک نامناسب و ناخواسته جلوگیری می‌کنند. به‌طور مثال، اگر فقط با آیفون سروکار دارید اما تبلیغات شما در iPod، iWatch و موارد دیگر نمایش داده می‌شود، می‌توانید آن کلمات کلیدی را به لیست کلمات کلیدی منفی خود اضافه کنید.

مشاهده  تولید محتوا پزشکی اینستاگرام

5) یک نسخۀ تبلیغاتی جذاب بنویسید

کپی تبلیغات نقش مهمی در تعیین موفقیت کمپین شما دارد؛ بنابراین تمام تلاش خود را صرف نوشتن کپی تبلیغات جذاب کنید.

ازآنجایی‌که شما با محدودیت کاراکتر روبه‌رو هستید، باید یک نسخۀ تبلیغاتی قانع‌کننده بنویسید و در‌عین‌حال تعداد کاراکترهای محدود را حفظ کنید؛ بنابراین در نسخۀ تبلیغاتی خود به‌وضوح درمورد ویژگی منحصربه‌فردتان و اینکه چرا مردم شما را به‌جای رقبایتان انتخاب می‌کنند، توضیح دهید.

سعی کنید تا حد امکان هماهنگ بوده و تمام تبلیغات خود را با صفحات فرود و کلمات کلیدی مربوطه پر کنید.

6) از ریمارکتینگ استفاده کنید

نرخ پرش بالا یک اتفاق رایج در بازاریابی تبلیغات کلیکی است؛ بنابراین می‌توانید از ریمارکتینگ برای هدف‌قراردادن فرصت‌های از‌دست‌رفته استفاده کنید. ریمارکتینگ به شما امکان می‌دهد تبلیغات هدفمند را به کاربرانی که قبلاً محصولات یا خدمات شما را مشاهده کرده‌اند نشان دهید.

7) کمپین‌های خود را برای کاربران موبایل بهینه کنید

زمانی که حدود 45.12٪ از جمعیت جهان از تلفن هوشمند استفاده می‌کنند، نمی‌توانید هنگام ایجاد کمپین تبلیغات کلیکی خود از کاربران تلفن همراه غافل شوید. مطمئن شوید صفحات فرود شما سازگار با موبایل هستند تا بتوانید حداکثر سود را از کمپین خود ببرید. به کلمات کلیدی کوتاه بیشتر توجه کنید؛ زیرا کاربران تلفن همراه ترجیح می‌دهند عبارت کوتاهی را جست‌وجو کنند.

8) کمپین تبلیغات کلیکی خود را ردیابی کنید

برای اطمینان از موفقیت کمپین خود، باید به‌طور منظم آن را زیر نظر داشته باشید. برخی از بازاریابان زمان کافی را برای ردیابی کمپین خود صرف نمی‌کنند که یکی دیگر از دلایل اصلی شکستِ برخی از کمپین‌های تبلیغات کلیکی است.

اهمیت نظارت مداوم را نادیده نگیرید؛ زیرا به شما کمک می‌کند تا ذهنیت ارزشمندی درمورد عملکرد کمپین خود به دست آورید. همچنین، اگر از Google Ads استفاده می‌کنید، Google Analytics می‌تواند ابزاری مناسب برای شما باشد.

اگر بتوانید گزارش تبلیغات گوگل خود را خودکار کنید، می‌توانید به‌سرعت اطلاعات مهمی را که برای ایجاد استراتژی‌های بازاریابی قوی و بهبود عملکرد کمپین تبلیغات کلیکی نیاز دارید، پیدا کنید.

جمع‌بندی

مهم نیست که شکل و اندازۀ کسب‌و‌کار شما چیست، تبلیغات کلیکی می‌تواند به شما کمک کند تا در موتورهای جست‌وجو بیشتر دیده شوید و تبدیل را افزایش دهید. با‌این‌حال، برای اطمینان از اینکه کمپین شما مطابق هدف و برنامه کار می‌کند، باید مراحل خاصی را دنبال کنید. در این پست شما را با نکات تخصصی آشنا کردیم که مطمئناً کمپین بازاریابی شما را به سطح بالاتری می‌رساند.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: میانگین: ]

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *