گوشی بعدی شما مجهز به اسکنر اثر انگشت بر روی نمایشگر خواهد بود. | مقاله آی تی

گوشی بعدی شما مجهز به اسکنر اثر انگشت بر روی نمایشگر خواهد بود.

- تیر ۳۱, ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=5499

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

اسکنر اثر انگشت

اسکنر اثر انگشت

شرکت امنیتی Sonavation اخیرا از ابزاری رونمایی کرده که امکان تعبیه اسکنر اثر انگشت را درون صفحه های نمایش گوریلا گلس به تولیدکنندگان تلفن های هوشمند می دهد.در ادامه با ما همراه باشید.

شاید اگر 4 یا پنج سال پیش حرف از گوشی هوشمند مجهز اسکنر اثر انگشت می دادیم،برای کاربران غیر قابل قبول بود ولی طی دو سه سال اخیر میزان استفاده از این فناوری به اندازی ای رشد کرده که حتی در گوشی های میان رده هم شاهد استفاده از این فناوری بوده ایم.ابزاری که به کمک آن می توانیم امنیت دستگاه های خود را چند برابر کنیم.این فناوری حال پارا فراتر گذاشته و از یک دستگاه در بخش هوم گوشی خود را بر روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند رسانده است.

همان طور که در ابتدا اعلام کردیم شرکت امنیتی Sonavation به تازگی از فناوری جدیدی رونمایی کرده که به کمک می توان اسکنر اثر انگشت را به جای استفاده در دکمه های فیزیکی،مستقیما بر روی صفحه نمایش گوشی قرار داد و به این صورت نمایشگر گوشی به طور مستقیم به یک حسگر اثر انگشت خوان تبدیل خواهد شد.البته این کمپانی اعلام کرده که این فناوری مخصوص نمایشگر های گوریلا گلس می باشد.

وجود چنین فناوری سبب حذف دکمه های فیزیکی خواهد شد و این موضوع به نوبه خود باعث کاهش حاشیه های گوشی های هوشمند می شود.با کمک این دستگاه دیگر تلفن های هوشمند به یک دکمه فیزیکی مانند دکمه های هوم برای اسکن اثر انگشت نیاز نخواهند داشت.در مقابل کاربران با قراردادن انگشت خود بر روی صفحه نمایش به راحتی می توانند قفل امنیتی گوشی خود را باز کنند.

شایعاتی مبنی بر اینکه کمپانی اپل نیز بر روی ایده ای مشابه این دستگاه کار می کند،به بیرون درز کرده اما به نظر می رسد حداقل باید یک سال صبر کنیم تا یک آیفون بدون دکمه فیزیکی هوم از سوی کمپانی اپل ببینیم.

نظر شما با چنین فناوری چیست؟آیا موافق حذف همیشگی دکمه های فیزیکی هوم از روی گوشی های هوشمند هستید؟

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه