توشیبا از نخستین هارد دیسک 3 ترابایتی 2.5 اینچی خود با نام مدل MQ03ABB300 رونمایی کرد. | مقاله آی تی

توشیبا از نخستین هارد دیسک 3 ترابایتی 2.5 اینچی خود با نام مدل MQ03ABB300 رونمایی کرد.

- دی ۲۱, ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۰ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=3639

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

Toshiba MQ03ABB300 HDD

Toshiba MQ03ABB300 HDD

کمپانی توشیبا روز گذشته نخستین هارد دیسک خود با ظرفیت 3 ترابایت و اندازه 2.5 اینچ را معرفی کرد،این هارد دیسک با نام مدل MQ03ABB300 رونمایی شد.

طبق گفته های وشیبا،این شرکت توانسته با ارتقاء تکنولوژی PMR یا فناوری ضبط مغناطیس عمودی،ظرفیت هر یک از دیسک های مورد استفاده در این مدل را تا 750 گیگابایت برساند.در مدل MQ03ABB300 هارد دیسک توشیبا،جهار دیسک با تکنولوژی PMR به کار رفته که ظزفیت این مدل را به 3 ترابایت رسانده است.

با وجود این ظرفیت بالا،اندازه این هارد دیسک کوچک بوده و حدود 2.5 اینچ می باشد که مزیت دیگری برای این مدل محسوب می شود.همچنین میزان مصرف انرژی در این هارد دیسک بر خلاف ظرفیتش کاهش یافته که جایگاه مناسبی به این هارد دیسک در مقابل رقبای هم تراز خود می دهد.،میزان انرژی مصرفی هارد دیسک مدل MQ03ABB300 با ظرفیت 3 ترابایتی اش،از انرژی مورد استفاده هارد های دو ترابایتی هم کمتر است.توشیبا اعلام کرده ین هارد دیسک از ماه می عرضه خواهد شد.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه