ده تولید کننده برتر تلفن هوشمند در فصل اول 2015 معرفی شدند. | مقاله آی تی

ده تولید کننده برتر تلفن هوشمند در فصل اول 2015 معرفی شدند.

- خرداد ۶, ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۸ ۱ دیدگاه - https://it-research.ir/?p=4387

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

Android VS ios

 

تولیدکنندگان تلفن های هوشمند بخش بزرگی از بازار تکنولوژی را در دست خود دارند،به طوری که میتوان این شرکت ها را جزء بزرگترین و قدرتمند ترین کمپانی های دنیا در نظر گرفت.داشتن رتبه ی برتر در بین این شرکت ها،رقابت بزرگی محسوب می شود،رقابتی که ممکن است باعث حذف و حتی ورشکستگی یک تولید کننده بزرگ شود.به تازگی رتبه بندی در خصوص تولید کننده های تلفن های هوشمند منتشر شده که نام 10 شرکت برتر این عرصه عنوان شده است.در ادامه به این شرکت ها آشنا خواهید شد.

برای یک دوره چند ساله کمپانی نوکیا به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده گوشی های موبایل و تلفن های هوشمند شناخته می شد،اما با ظهور سیستم عامل های ios و android این گوی سبقت از نوکیا گرفته شد،در حدی که شرکت نوکیا تا مرز ورشکستگی نیز پیش رفت.

در جدیدترین رتبه بندی مربوط به سه ماهه ی اول سال 2015 همچنان نام سامسونگ به عنوان برترین تولید کننده تلفن های هوشمند شناخته می شود.این کمپانی توانسته با فروش 82.8 میلیون تلفن هوشمند در فصل اول سال 2015 در چندمین سال پیاپی در رتبه نخست باقی بماند که در مجموع 24.3 درصد از بازار کل را در اختیار دارد.

بعد از نام سامسونگ نام اپل به چشم می خورد که به نظر می رسد جدال این دو شرکت برای کسب رتبه نخست تمامی ندارد.کمپانی اپل نیز با فروش 61.6 میلیون دستگاه در سه ماهه ی نخست سال 2015 توانسته سهم 17.9 درصدی بازار گوشی های هوشمند را بدست آورد.

عجیب ترین و خبرساز ترین بخش این رتبه بندی قرار نگرفتن نام شرکت های سونی ، مایکروسافت و اچ تی سی در بین 10 شرکت برتر تولید کننده تلفن هوشمند است.موضوع جالب تر دیگر این است که از بین این 10 شرکت 7 عدد از آن ها شرکت های چینی هستند که این نشان دهنده پیشرفت چشمگیر کشور چین در صنعت تلفن های هوشمند می باشد.

لیست این رتبه بندی در پایین قابل مشاهده است.

Top 10 smartphone makers

شرکت های لنوو،هواوی،شیائومی،زی تی ای،کول پد،آلکاتل و ویوو همگی کمپانی های چینی هستند که در مجموع 27.4 درصد بازار گوشی های هوشمند را در اختیار دارند.

در این رتبه بندی کمپانی ال جی با فروش 15.4 میلیون دستگاه در ابتدای سال 2015 در رتبه پنجم قرار گرفته است که 4.5 درصد این بازار را در اختیار خود دارد.حضور کمپانی لنوو در بین سه شرکت برتر نیز در این رده بندی جالب توجه است.

این رتبه بندی توسط آقای تامی آهونن(یکی از متخصصان پیشین نوکیا) تهیه شده است.آقای آهونن در خصوص این رتبه بندی و شرکت اپل گفته:

پیش بینی می کنم میزان فروش گوشی های هوشمند کمپانی اپل در سال 2015 نسبت به سال 2014 کاهش پیدا خواهد کرد.

 

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


یک دیدگاه
  • ۲۱ گوشی هوشمند برتر سال ۲۰۱۴ - هفیان | مجله دیجیتال |

    شهریور ۲۰, ۱۳۹۴

    […] […]

    پاسخ دادن