مشخصات گوشی اکسپریا زد 5 سونی منتشر شد. | مقاله آی تی

مشخصات گوشی اکسپریا زد 5 سونی منتشر شد.

- تیر ۱۴, ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۰ ۱ دیدگاه - https://it-research.ir/?p=4831

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

سونی اکسپریا زد 5

اکسپریا زد 5

به‌تازگی در وبسایت‌های ژاپنی مشخصات گوشی‌های جدید سونی منتشرشده که احتمالا در ماه سپتامبر معرفی خواهند شد.اکسپریا زد 5-اکسپریا زد 5 کامپکت و اکسپریا زد 5 اولترا.البته شرکت سونی پیش‌تر اعلام کرده بود که سیاست معرفی دوپرچمدار در یک‌سال را کنار خواهدگذاشت اما طبق اخبار اینگونه نخواهد بود و سونی پرچمدار جدیدش را بزودی معرفی خواهد کرد و این درحالی است که هنوز خیلی‌ها نام اکسپریا زد 3 پلاس را هم نشنیده اند!

البته گوشی سونی اکسپریا زد 3 پلاس همانند گوشی ام  9 چندان محصول انقلابی نبود و از مشکل داغ کردن بشدت رنج می‌برد.اما مشخصات گوشی اکسپریا زد 5 نوید یک گوشی جدید و انقلابی را می‌دهند البته بجز بخش طراحی این گوشی که همچنان مانند قبل است و این یک مورد ناامید کننده است.

قلب تپنده‌ی گوشی اکسپریا زد 5 تراشه‌ی اسنپدراگون 820 خواهدبود و امیدواریم تا این‌بار این پردازنده مشکل داغ‌کردن را نداشته باشد و اینبار یک جنبه‌ی مثبت برای اکسپریا زد 5 محسوب شود و نه منفی.رم این گوشی نیز مطابق انتظار 4گیگابایت خواهدبود.اما قسمت جالب‌تر اکسپریا زد 5 باتری آن است که گفته می‌شود ظرفیت آن 4500 میلی آمپر خواهدبود،چیزی که اگر واقعیت داشته باشد یک نقطه‌ی قوت برای اکسپریا زد 5 خواهد شد.دوربین این گوشی نیز 21 مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری 4k خواهدبود.به‌احتمال زیاد این گوشی سنسور اثرانگشت هم خواهد داشت.چیزی که امروزه در گوشی‌های پرچمدار درحال عادی شدن است.

البته دراوایل فروردین ماه نیز شایعاتی مبنی بر تولید انبوه تراشه‌ی اسنپدراگون 820 برای این گوشی نیز به‌گوش می‌رسید و گفته می‌شد که هرسه مدل از 4 گیگابایت رم استفاده خواهند کرد و این خبر نیز مهر تاییدی بر آن است.چیزی که قطعی است استفاده‌ی این گوشی از فلز خواهدبود همانند نسل‌های قبلی خود البته در برخی منابع نیز صحبت از وجود USB Type C در این گوشی می‌شود همانند گوشی وان‌پلاس 2.

به‌هرحال امکان معرفی این گوشی زیاد است هرچند که سونی گفته است که طرح معرفی دو پرچمدار در سال را کنارگذاشته.اما با توجه به مشکلاتی که برای اکسپریا زد 3 پلاس بخصوص مشکل داغ کردن زیاد آن بوجود آمده،مرفی این گوشی محتمل به‌نظر می‌رسد.کاری که شرکت اچ‌تی‌سی نیز گفته می‌خواهد آن را در ماه اکتبر انجام دهد.نظر شما درمورد این گوشی و مشخصات آن چیست؟

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


یک دیدگاه
  • مشخصات گوشی اکسپریا زد 5 سونی منتشر شد

    تیر ۱۵, ۱۳۹۴

    […] آی تی ریسرچ – به‌تازگی در وبسایت‌های ژاپنی مشخصات گوشی‌های جدید سونی منتشرشده که احتمالا در ماه سپتامبر معرفی خواهند شد.اکسپریا زد ۵-اکسپریا زد ۵ کامپکت و اکسپریا زد ۵ اولترا.البته شرکت سونی پیش‌تر اعلام کرده بود که سیاست معرفی دوپرچمدار در یک‌سال را کنار خواهدگذاشت اما طبق اخبار اینگونه نخواهد بود و سونی پرچمدار جدیدش را یزودی مرفی خواهد کرد و این درحالی است که هنوز خیلی‌ها نام اکسپریا زد ۳ پلاس را هم نشنیده اند! […]

    پاسخ دادن