سامسونگ از کاور صفحه کلید برای فبلت های جدید خود رونمایی کرد. | مقاله آی تی

سامسونگ از کاور صفحه کلید برای فبلت های جدید خود رونمایی کرد.

- مرداد ۲۳, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=6149

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

کاور صفحه کلید

کاور صفحه کلید

تقریبا یک هفته پیش بود که در مطلبی تحت عنوان گلکسی اس6 اج+ با یک صفحه کلید فیزیکی همراه خواهد شد. از احتمال معرفی یک صفحه کلید فیزیکی برای فبلت های جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس6 اج+ و گلکسی نوت 5 خبر دادیم.این خبر روز گذشته در جریان کنفرانس رسمی سامسونگ به حقیقت پیوست و این کمپانی از یک کاور مخصوص برای این دو فبلت رونمایی کرد که مجهز به صفحه کلید فیزیکی می باشد که با نام کیبورد کاور یا کاور صفحه کلید شناخته می شود.در ادامه با ما همراه باشید.

مسلماً یکی از مواردی که در گوشی های هوشمند امروزی دیگر وجود ندارد صفحه کلید فیزیکی می باشد.چندسالی است که این ویژگی جای خود را به صفحه کلید های مجازی داده اند.صفحه کلید های فیزیکی هم اکنون فقط بر روی تعداد کمی از گوشی های بلک بری وجود دارد که این گوشی ها هم دیگر خریدار ندارند.

با وجود این تفاسیر کمپانی سامسونگ به تازگی از گجت جدیدی رونمایی کرده که ویژگی صفحه کلید فیزیکی را با تلفن های هوشمند امروزی تطبیق می کند.این گجت با نام کیبورد کاور شناخته می شود و در قالب یا کیبورد فیزیکی جداشونده بر روی محصولات جدید سامسونگ قرار می گیرد.

Cover Keyboard

ناگفته نماند که این گجت فقط برای فبلت های جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس6 اج+ و گلکسی نوت 5 طراحی و ساخته شده اند و هم اکنون فقط بر روی این دو دستگاه قابل استفاده هستند.

این کیبورد برخلاف کیبورد های تایپی اپل که برای استفاده نیاز به اتصال از طریق بلوتوث به گجت های هوشمند دارد،بدون هیچ اتصالی چه از طریق بی سیم و چه از طریق کابل،به این دو فبلت متصل می شود و رابط کاربری این فبلت ها به طور خودکار وجود این کیبورد را شناسایی می کنند و صفحه نمایش نیز با توجه با اندازه این کیبورد تنظیم می شود.

روش کار آن نیز به این صورت می باشد که با فشردن هر کلید صفحه نمایش احساس فشار را دریافت می کند و به این احساس فشار پاسخ می دهد که حاصل آن نوشتن متن یا انجام کارهایی نظیر بازگشت به عقب،رفتن به صفحه اصلی و… از طریق کاور صفحه کلید است.

هم چنین اگر قصد داشته باشید که از تمام صفحه نمایش این فبلت ها استفاده کنید،فقط کافی است کاور صفحه کلید را به بخش پشتی دستگاه منتقل کنید.

و در نهایت باید بگوییم که سامسونگ هنوز از زمان عرضه و قیمت احتمالی این گجت حرفی نزده است.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه