طبق شایعات جدید پردازنده اسنپدراگون 820 یازدهم آگوست معرفی خواهد شد.

طبق شایعات جدید پردازنده اسنپدراگون 820 یازدهم آگوست معرفی خواهد شد.

- مرداد ۱۴, ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۷ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=5927

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

اسنپدراگون

اسنپدراگون

نخستین بار کمپانی کوالکام در کنگره جهانی موبایل بارسلون (MWC) از پرچمدار بعدی پردازنده های این کمپانی با نام اسنپدراگون 820 حرف هایی زد اما از آن زمان تاکنون جزئیات خاصی در مورد این پردازنده منتشر نشده است اما به تازگی شایعاتی مبنی بر زمان معرفی اسنپدراگون 820 منتشر شده که طبق این شایعات این پردازنده در تاریخ 11 آگوست برابر با 20 مرداد ماه به طور رسمی معرفی خواهد شد.در ادامه با ما همراه باشید.

اگر این شایعه حقیقت داشته باشد باید به زودی شاهد رونمایی از این غول پردازنده باشیم که در این صورت در روز های آتی جزئیات بیشتری از پردازنده اسنپدراگون 820 منتشر خواهد شد.

طبق این شایعه مکان معرفی این پردازنده شهر لوس آنجلس خواهد بود.در خصوص جزئیاتی که تاکنون از پردازنده اسنپدراگون 820 منتشر شده می توان به استفاده از هسته های اختصاصی Kyro اشاره کرد که این هسته ها توسط خود کوالکام طراحی و تولید شده اند و مختص این کمپانی می باشند.احتمالا کوالکام قصد دارد همان طور که در پردازنده اسنپدراگون 805 از هسته های اختصاصی Krait استفاده کرد و به موفقیت های خوبی در فروش این پردازنده رسید،با استفاده از هسته های اختصاصی جدید خود با نام کایرو در پردازنده اسنپدراگون 820 ،دوباره آن موفقیت پیشین را تجربه کند.

شرکت کوالکام در اسنپدراگون 810 از معماری متفاوت big.LITTLE استفاده کرد اما با توجه به گرمای بیش از حد این پردازنده،این کمپانی نتوانست به موفقیت هایی که انتظار داشت دست پیدا کند،اکنون امیدوار است موفقیت های بزرگی در فروش پردازنده اسنپدراگون 820 به دست آورد،در کنار کوالکام،کمپانی های زیادی هم چشم به معرفی این پردازنده دوخته اند تا آن ها نیز با رونمایی از محصولات جدید خود تحت این پردازنده،امیدوار باشند که با افزایش فروش رو به رو خواهند بود.این پردازنده احتمالا در دستگاه های هوشمندی که اواخر سال 2015 و یا اوایل سال 2016 معرفی خواهند شد،حضور خواهد داشت.

این پردازنده به 8 هسته ی اختصاصی کایرو به همراه پردازنده گرافیکی Adreno 530 با فرکانس کاری 650 مگاهرتز مجهز خواهد شد.از دیگر شایعات منتشر شده در مورد این پردازنده می توان به استفاده از مودم MDM9x55 LTE Cat.10 اشاره کرد.پردازنده اسنپدراگون 820 با لیتوگرافیکی 14 نانومتری سامسونگ یا 16 نانومتری TSMC و با فرایند FinFET ساخته خواهد شد.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه