کوالکام از پردازنده های گرافیکی جدید Adreno 530 و 510 رونمایی کرد.

کوالکام از پردازنده های گرافیکی جدید Adreno 530 و 510 رونمایی کرد.

- مرداد ۲۲, ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=6131

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

کوالکام اسنپدراگون

کوالکام اسنپدراگون

کوالکام از پردازنده گرافیکی جدید Adreno 530 به طور رسمی رونمایی کرد،پردازنده ای که زودتر از سال 2016 در تلفن هوشمندی نخواهید دید.همچنین این کمپانی اعلام کرد که این پردازنده گرافیکی برای استفاده در تراشه اسنپدراگون 820 طراحی شده است.

شرکت کوالکام در ادامه اعلام کرد که پردازنده اسنپدراگون 820 در نیمه اول سال 2016 برای استفاده در دستگاه های مختلف عرضه خواهد شد که این خبر شایعه استفاده از این تراشه در نکسوس بعدی گوگل را رد می کند.

Adreno 530

درحالی که هنوز کوالکام در حال کار بر روی پردازنده اسنپدراگون 820 است اما با معرفی پردازنده گرافیکی Adreno 530 توضیحات کوتاهی در مورد این تراشه داده است.از جمله اینکه در GPU جدید کوالکام سرعت پردازش 40 درصد نسبت به آدرنو 430 افزایش پیدا کرده و در کنار این ویژگی،مصرف انرژی آن نیز 40 درصد کمتر شده است و از آنجایی که این تراشه قرار است در پردازنده اسنپدراگون 820 استفاده شود،باید شاهد کاهش مصرفی انرژی در این پردازنده باشیم.امیدواریم که این پردازنده جدید با مشکلی که پردازنده اسنپدراگون 810 با آن دست و پنجه نرم کرد،رو به رو نشود.

Snapdragon 820

در حالت این موضوع به وضوح مشخص است که این پردازنده گرافیکی هم برای انجام بازی های پرقدرت و ویرایش فایل های ویدئویی از سذعت خوبی برخوردار است و همچنین با توجه به کاهش انرژی آن شاهد مصرف شارژ باتری کمتر از طرف پردازنده اسنپدراگون 820 رو به رو هستیم که البته این ویژگی ها باید در دنیای واقعی و هنگامی که این تراشه بر روی گجت های جدید قرار گرفته تست شود و مورد تأیید قرار بگیرد.

اسنپدراگون 820

کوالکام در خصوص این تراشه گرافیکی ادعا می کند که آدرنو 530 در مقایسه با سایر پردازنده های گرافیکی سری 400 این شرکت دارای تعمیرات اساسی و بروزرسنای های قابل توجهی است که پیشرفت بزرگی در بین همه پردازنده های گرافیکی موبایلی محسوب می شود.این تراشه همچنین به خوبی قادر است خود را با CPU به سرعت هماهنگ کند.همچنین از توانایی های طیف سیگنال پردازنده جدید آدرنو 530 می توان به پیشرفت های نرم افزاری در بهبود پردازش تصاویر اشاره کرد.

SD 820

از دیگر مزایای این پردازنده می توان به کاهش نویز تصاویر در جدیدترین سنسور های تصویربرداری گوشی(که اسنپدراگون 820 می توان از سنوسر 25 مگاپیکسلی یا دو سنسور 13 مگاپیکسلی به طور همزمان،پشتیبانی می کند)،پشتیانی از ضبط ویدئو HDR،تصحیح لرزش های موجود در تصویر برداری و افزایش سرعت فوکوس خودکار اشاره کرد.

تراشه Adreno 530 در واقع همان استاندارد هایی که شما از یک پردازنده بالارده جدید در سال 2016 انتظار دارید را در اختیار شما قرار می دهد.پخش بی سیم ویدئو 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه،پشتیبانی پخش ویدئو از طریق درگاه HDMI 2.0 با کیفیت 4K و صرعت 60 فریم در ثانیه،پشتیبانی از API های گرافیکی جدید در اندروید،پشتیبانی از OpenGL ES 3.1 و Open CL 2.0 .

آدرنو 530

جزئیات بیشتری در خصوص این پردازنده گرافیکی اعلام نشده است.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه