پادشاه اسپم به خاطر ارسال 27 میلیون پیام فیسبوکی گناهگار شناخته شد. | مقاله آی تی

پادشاه اسپم به خاطر ارسال 27 میلیون پیام فیسبوکی گناهگار شناخته شد.

- شهریور ۵, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=6433

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

پادشاه اسپم

پادشاه اسپم

به تازگی برای یکی از بدنام ترین ارسال کنندگان اسپم حکم زندان در نظر گرفته شده است.این اقدام از سوی دادگاه زمانی صورت گرفت که این شخص به ارسال 27 میلیون پیام ناخواسته برای کاربران فیس بوک اقرار کرد.

سانفورد والاس با نام مستعار “پادشاه اسپم” و نام مستعار SpamFord Wallace اخیرا در دادگاهی که علیه او برگزار شده اعتراف کرده که در بین سال های 2008 تا 2009 به صورت غیر قانونی به 500 هزار حساب کاربری در شبکه اینترنت دسترسی داشته است.

البته ایجاد اختلال از کارهای قدیمی پادشاه اسپم حتی پیش از گسترش شبکه های اینترنت است.به گفته دادگاه این شخص در سال 1991 نیز به دلیل ارسال فاکس های بی ربط محکوم شده بود.از آن زمان تا به حال چندین پرونده حقوقی دیگر علیه سانفورد والاس صادر شده است که از جمله آن می توان به ارسال ایمیل های اسپم،بازشدن پنجره های پاپ آپ غیر قانونی،کلاهبرداری با نرم افزار های جاسوس و فیشینگ های مای اسپیس اشاره گرد.

به خاطر مشکلاتی که آقای پادشاه اسپم تا به امروز برای سرویس های مختلف به وجود آورده،از سوی دادگاه به جریمه نقدی 4 میلیون دلاری و همچنین جریمه 711 میلیون دلاری برای پرداخت به فیسبوک محکوم شده است.اگر چه فیسبوک و مارک زاکربرگ به دلیل ورشکستگی آقای دالاس تاکنون نتوانسته حتی یک دلار هم از این شخص دریافت کند.

پس از تحقیقات دو ساله پلیس FBI،هیئت منصفه دادگاه آقای دالاس را به دلیل ایمیل های مجرمانه،صدمه زدن به کامپیوتر های محافظت شده و ارسال محتوای مجرمانه متهم گناهکار شناخته است. پادشاه اسپم با اعتراف به کار های ذکر شده به سه سال زندان و پرداخت 250 هزار دلار جریمه محکوم شده است که دوران محکومیت این شخص از هفتم سپتامبر آغاز می شود.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه