فناوری جدید باتری گوشی ها را امن تر و عمر آن را نامحدود می کند. | مقاله آی تی

فناوری جدید باتری گوشی ها را امن تر و عمر آن را نامحدود می کند.

- مرداد ۳۱, ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=6325

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

Battery

آنچه که اخیراً کشف شده می تواند یکی از پیشرفت های مهم در تکنولوژی باتری ها تبدیل شود.کمپانی سامسونگ و موسسه تکنولوژی ماساچوست(MIT) درخصوص این کشف جدید اعلام کرده اند:استفاده از الکترولیت جامد به جای الکترولیت مایع در باتری ها می تواند موجب گسترش طول عمر باتری ها به طور نامحدود،بهبود ایمنی و به طور قابل توجهی به افزایش میزان انرژی ذخیره شده در باتری ها در فضایی معین منجر شود.به گفته دانشگاه MIT با این فناوری بسیاری از مسائل و مشکلاتی که باتری های امروزی با آن ها سر و کار دارند حل خواهد شد.

دانشگاه MIT در بیانیه ای اظهار کرده که یافته های جدید این قابلیت را دارند که به جایگزین صنعت فعلی باتری ها شوند و با ترکیب الکترولیت های جامد در سلول های الکترومغناطیسی،مشکلات حال حاضر در این صنعت را رفع کرده و حل نمایند.

یک سلول الکترومغناطیسی (که با نام محاوره ای باتری شناخته می شود) اساساً متشکل از سه جزء اساسی است که این سه جزء عبارت اند از:

  • 1- الکترود منفی که وظیفه آن انتشار الکترون در طول واکنش های الکتروشیمیایی اکسید شده است.
  • 2- کاتد که الکترود مثبت به دست می آورد و وظیفه اصلی آن کاهش الکترون ها در طول فرایند می باشد.
  • 3- الکترولیت که وظیفه آن فراهم کردن محیطی برای انتقال یون بین کاتد و آند از یک سلول است.

این الکترولیت ها عمدتاً در حالت مایع قرار دارند و محققان بر این باورند که مواد جامد در انتقال یون ها به اندازه کافی سریع نیستند.حال باتوجه به کشف جدید MIT به نظر می رسد که این باور کاملا نادرست است.بنا به گزارش ارائه شده الکترولیت های جامد دارای مزایای غیر منتظره دیگری نیز هستند.در این خصوص اعلام شده باتری های لیتیومی که مجهز به الکترود مایع هستند در دما های بالا عملکردی تخریبی خواهند داشت اما باتری که الکترولیت جامد را حمل می کند در شرایط دمایی مختلف همچنان به عملکرد خود را حفظ می کند.

این تحقیق مشترکاً توسط موسسه تحقیقاتی MIT و موسسه فناوری پیشرفته سامسونگ صورت گرفته و نتایج آن توسط گروهی از داشنجویان فوق دکترا MIT در مجله مواد طبیعی منتشر شده است.

آقای گربرند سدر در خصوص جنبه های ایمنی الکترولیت حالت جامد گفت:

همه ما آتش سوزی باتری های مختلف را دیده ایم،آتش سوزی هایی که برای کمپانی های بزرگی نظیر بوئینگ،تسلا و… رخ داده به خاطر استفاده از الکترولید حالت مایع در باتری ها بوده است.ولی لیتیوم خود به تنهایی قابل اشتعال نیست و استفاده از الکترولیت حالت جامد باتری های لیتیومی را ایمن خواهد کرد،به اندازه ای که شما با این باتری ها هر کاری که بخواهید می توانید انجام دهید،بدون ترس از آتش سوزی.

او همچنین اشاره کرد که با الکترولیت حالت جامد باتری ها هیچ وقت عملکردی تخریبی نخواهند داشت و می توانند صدها هزار چرخه ی شارژ شدن را تحمل نمایند.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه