هزینه تعرفه های اینترنت تلفن همراه کاهش یافت | مقاله آی تی

هزینه تعرفه های اینترنت تلفن همراه کاهش یافت

- آذر ۳, ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۷ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=3304

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

تعرفه های اینترنت تلفن همراه

تعرفه های اینترنت تلفن همراه

براساس گزارش خبرگزاری تابناک و به نقل از وزیر ارتباطات،آقای محمود واعظی تعرفه های اینترنت تلفن همراه کاهش پیدا خواهد کرد و همه ی اوپراتور هایی که این خدمات را ارائه می دهند،با یک قیمت ثابت و ارزان تر ارائه خواهند داد که این قیمت نیم ریال بابت هر کیلوبایت خواهد بود.اخبار کامل را در ادامه مشاهده کنید.

محمود واعظی پس از جلسه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : امروز جلسه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تشکیل و مفصل درباره اینترنت تلفن همراه بحث و دیدگاه های مختلفی مطرح شد.

آقای واعظی در ادامه افزود:

با توجه به اینکه همواره در گذشته نرخ GPRS ایرانسل در زمان اوج هر کیلوبایت 5 ریال بود و این قیمت در همراه اول چهارریال ، شبها یک ریال و تعرفه نسل سوم تلفن همراه به شکل دیگری محاسبه می شد ، تصمیم گرفته شد که این تعرفه ها همه یکی شود .

آقای واعظی مهمترین دلیل این اقدام را خروج مردم از سرگردانی دانست و در ادامه اعلام کرد:همچنین اپراتورها هم دیگر می دانند که با یک نرخ و یک تعرفه بیشتر مواجه نیستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جلسه دو هفته پیش کمیسیون تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی و تعیین نرخ 2،5 ریالی برای هر کیلو بایت اینترنت تلفن همراه نیز گفت : 2،5ریالی که قبلا تصویب شده بود در واقع به واسطه پیشنهاد اپراتورها بود که ما به نظرسنجی گذاشتیم و نظر مردم و نظر بخش های مختلف را گرفتیم.

همچنین اعلام کرد:

جمع بندی نظراتی که به ما ارائه شد امروز صبح در جلسه مطرح شد ، فکر می کنم که ما عملا با این تصمیم می توانیم بگوییم یک شرایط جدیدی به وجود آمده است.

آقای واعظی گفت:

نکته بسیار مهم این است که ما در همین جا بسته های مختلفی برای اپراتورها تعریف کردیم که در حقیقت اگر مردم عزیز ما از این بسته ها استفاده کنند، حتی در برخی از اوقات تا یک دهم ریال این نرخ کاهش پیدا می کند.

وی افزود:

ما بسته های یک روزه، یک هفته ای و یک ماهه داریم که عملا اگر مردم از بسته هایی که الان اعلام شده و هر سه اپراتور بسته هایی را در قالب باهم اعلام کرده اند ، استفاده کنند هزینه کمتری می پردازند .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره میزان استفاده عمومی از بسته های ویژه اینترنتی در میان مشترکان اپراتورهای تلفن همراه گفت :

براساس گزارشی که امروز صبح دادند تا الان بیش از 60 درصد مشترکانی که از دیتا استفاده می کنند، از بسته ها استفاده می کنند به نظر من آن تعدادی که از بسته ها استفاده نمی کنند از مزایای ارزان بودن و تعرفه بسیار پایین این بسته آگاه نیستند.

واعظی درباره تاریخ اعمال تعرفه جدید نیز اعلام کرد :

آنهایی که بسته دارند می توانند از همین امروز استفاده کنند که با تعرفه بسیار پایین است؛ آنهایی که به هر دلیل نمی خواهند از بسته های اینترنتی استفاده کنند از یک ماه دیگر می توانند از تعرفه های جدید استفاده کنند.

وی افزود: از یکم دی یعنی یک ماه به همه اپراتورها فرصت دادیم که خودشان را برای تعرفه های جدید آماده کنند.

وزیر ارتباطات همچنین درباره تعرفه اینترنت نسل چهارم ( LTE) نیز گفت:

تصمیمی که امروز گرفتیم جدای از تکنولوژی بود یعنی همه کسانی که از نسل دوم، سوم و یا آینده از نسل چهارم یا LTE استفاده می کنند،  همه با نرخ هر کیلوبایت نیم ریال باشد.

منبع:تابناک

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه