ال جی صفحه نمایش 18 اینچ خمیده تولید می کند! | مقاله آی تی

ال جی صفحه نمایش 18 اینچ خمیده تولید می کند!

- تیر ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=2060

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

flexible-rollable-oled_02

 

همه میدانیم که کمپانی ال جی یکی از بزرگترین ویا یکی از غول های تولید نمایشگر در دنیا می باشد و مدتی است که دست به تولید نمایشگر های خمیده یا به اصطلاح OLED زد است و در سایز های کوچک هم محصولاتی از جمله گوشی خمیده G Flex را تولید کرده است، اما به تازگی صفحه نمایش جدیدی از نوع OLED تولید کرده که از سایز بزرگتری برخوردار است.این صفحه نمایش 18 اینچ می باشد.

کمپانی ال جی امروز خط تولید جدیدی را راانداخته که در آن تصمیم دارد صفحه نمایش ای منعطف در سایز های مختلف تولید کند،همچنین قصد دارد درکنار صفحه نمایش های منعطف،نمایشگر های نیمه شفاف نیز تولید کند.

transparent-oled

 

این صفحه نمایش 18 اینچ تز رزولوشن 1200 در 810 پیکسل برخوردا است که رزولوشن نسبتا پایینی محسوب میشود،همچنین کمپانی ال جی گفته که ین توانایی را دارد که این صفحه نمایش را در سایز 50 اینچ هم برای استفاده در تلویزیون های بزرگ، تولید کند.این صفحه نمایش به گونه ای طراحی شده که حتی اگر به صورت لوله هم جمع شود باز هم بازده ای خود را از دست ندهد و به خوبی قادر به پخش تصاویر باشد.

flexible-rollable-oled_02

 

این صفحه نمایش 18 اینچ جزء نسل جدید نامیشگر های OLED ال جی محسوب می شود که نسبت به نسل قبل خود داراب بهبود های چشم گیری است از جمله این که میزان شفافایت این نمایشگر ها تا 30 درصد هم رسیده است در حالی که نسل قبل از شفافایت 10 درصد برخوردار بود.

کمپانی ال جی این اطمینان را به خبرنگاران داده که تا سال 2017 توانایی تولید هر دو صفخه نمایش خمیده و نیمه شفاف را در رزولوشن های اولترا اچ دی و سایز های بزرگتر از 60 اینچ به همراه افزایش شفافیت تا 40 درصد به دست خواهد آورد.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه