رونمایی از نخستین هارد دیسک 10 ترابایتی جهان | مقاله آی تی

رونمایی از نخستین هارد دیسک 10 ترابایتی جهان

- خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=4550

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

هارد دیسک 10 ترابایتی HGST

هارد دیسک 10 ترابایتی HGST

شرکت HGST به تازگی از هارد دیسکی با ظرفیت 10 ترابایتی رونمایی کرده است.این هارد دیسک نخستین حافظه ی 10 ترابایتی دنیا محسوب می شود.همچنین هارد دیسک جدید HGST سریع ترین حافظه ی مبتنی بر هلیوم جهان است.

شرکت HGST یکی از شرکت های زیر مجموعه کمپانی وسترن دیجیتال محسوب می شود.این شرکت از برترین کمپانی های تولید حافظه های جانبی و دیسک های سخت محسوب می شود که در جدید ترین محصول خود از یک هارد دیسک با حافظه ی داخلی 10 ترابایت رونمایی کرده است.

هارد دیسک جدید HGST با نام Ultrastar Archive Ha10 شناخته می شود و اندازه ی آن 3.5 اینچ می باشد.این هارددیسک در دو استاندارد 6 گیگابایتی SATA و 6 گیگابایتی SAS به بازار عرضه خواهد شد.

به گفته کمپانی HGST این هارد 10 ترابایتی توانایی خواندن اطلاعات را با سرعت 157 مگابایت بر ثانیه و نوشتن اطلاعات را با سرعت 68 مگابایت بر ثانیه دارا است.

فضاهای خالی موجود در این هارد دیسک توسط گاز هلیوم پر شده است.معاون ارشد بازاریابی شرکت HGST ،آقای برندان کولیس در خصوص این هارد دیسک اعلام کرده که محصول جدید این کمپانی دارای چگالی کم و مصرف انرژی کم درکنار دوام بالاست.همچنین گفت:لایه های SMR موجود در این هارد دیسک با گاز هلیوم پر شده که این عامل باعث افزایش ظرفیت این دیسک سخت و در کنار آن عملکرد بهتر و استحکام بالای ان شده است.

کمپانی HGST خبری مبنی بر زمان عرضه این محصول به بازار و همچنین قیمت احتمالی آن نداده است.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه