سرانجام شرکت بلک بری چه خواهد شد؟ | مقاله آی تی

سرانجام شرکت بلک بری چه خواهد شد؟

- خرداد ۵, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=4364

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

بلک بری

بلک بری

کمپانی بلک بری یکی از شرکت های پیشتاز در تولید گوشی های هوشمند در آمریکاست،به خصوص که این کمپانی در تلفن های هوشمندش از سیستم عامل مخصوص خود یعنی بلک بری استفاده می کند.اما مدتی است که این کمپانی در حال جدال با برخی مشکلاتش است که به نظر می رسد این مشکلات بلک بری را به سرنوشت نوکیا دچار خواهند کرد.این مشکلات سبب شده تا شایعاتی در خصوص احتمال فروش این کمپانی به سهام داری جدید به گوش برسد.

طبق شایعاتی که به تازگی در مورد شرکت بلک بری منتشر شده،این کمپانی قرار است توسط یکی از شرکت های مایکروسافت،هواوی،لنوو یا شیائومی خریداری شود.البته این اخبار هنوز به طور کامل از سوی این شرکت ها و همچنین شرکت بلک بری تأیید یا رد نشده است.

پیش از این اخبار،کمپانی سامسونگ مدتی پیش اعلام کرد که قرار است با پیشنهاد خرید 7.5 میلیارد دلاری،این شرکت به تصاحب سامسونگ در آید.اما این خبر از سوی بلک بری تکذیب شد.در جدیدترین اخبار و شایعات،گفته شده کمپانی مایکروسافت قرار است با پیشنهاد مبلغ 7 میلیارد دلاری این شرکت را خریداری کند.

طبق برآورد های انجام شده،اگر مایکروسافت شرکت بلک بری را با قیمت 7 میلیارد دلاری خریداری کند،به ازای هر سهم این کمپانی 13.23 دلار پرداخت کرده است،یعنی 26 درصد بیشتر از قیمت هر سهم این شرکت در بازار بورس،چرا که هر سهم بلک بری در بازار بورس 10.48 دلار ارزش دارد.

برخی گزارشات حاکی از فروش ناموفق گوشی های بلک بری پاسپورت و بلک بری کلاسیک دارند که همین عامل باعث شده تا این کمپانی به فکر کاهش شغل و اخراج برخی از کارکنانش باشد تا حدی که گفته می شود سال گذشته این کمپانی 7000 نفر از کارکنانش را اخراج کرده است.

حال باید منتظر بمانیم تا مشخص شود که این کمپانی برای ضررهای مالی خود چه سیاست هایی به خرج خواهد داد.آیا این کمپانی از مرز ورشکستگی نجات پیدا خواهد کرد یا توسط شرکتی دیگری خریداری خواهد شد؟

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه