ناسا : هیچ سیارکی ماه آینده زمین را نابود نخواهد کرد. | مقاله آی تی

ناسا : هیچ سیارکی ماه آینده زمین را نابود نخواهد کرد.

- شهریور ۲, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=6366

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

سازمان فضایی ناسا

سازمان فضایی ناسا

جهان به راحتی می تواند نفس بکشد و قرار نیست هیچ سیارک غول پیکری به زمین برخورد کند و حیات کره ی زمین را از بین ببرد.این جملات گفته های سازمان فضایی ایالت متحده ( ناسا ) است که بعد از انتشار شایعات مختلف در خصوص برخورد یک سیارک با زمین در فضای مجازی،مجبور شده این توضیحات را ارائه دهد.

مدتی است که بعضی از وبلاگ ها و خبرگزاری های به اصطلاح زرد ادعا کرده اند که قرار است یک سیارک بزرگ اواسط ماه سپتامبر در نزدیکی پورتوریکو با زمین برخورد کند که این برخورد سبب تخریب بخش بزرگی از زمین خواهد شد و تأثیرات غیر قابل پیش بینی برحیات زمین خواهد گذاشت.

اما این نظریه به طور کامل بی اساس است و آزمایشگاه پیشرانش جت سازمان فضایی ناسا اخیرا در پستی اعلام کرده که این شایعات هیچ منبع معتبری نداشته و ما هم هیچ نشانه ای مبنی بر نابودی زمین توسط یک سیارک و نزدیک شدن روز قیامت ندیده ایم.

پاول کوداس در این خصوص اعلام کرده:

این ادعا هیچ مبنای علمی ندارد و ما هم برگه یا شواهدی که نشان دهد یک سیارک یا هر جسم آسمانی دیگر د آینده به زمین برخورد خواهد کرد،نیافته ایم.

همچنین این سازمان اعلام کرده احتمال برخورد هار ستاره یا سیارک خطرناکی به زمین در 100 سال آینده کمتر از 0.01 درصد می باشد.

آقای کوداس همچنین گفت:

اگر هر شی به اندازه ی کافی یا همان اندازه ای که ادعا شده است بزرگ باشد و قرار است در ماه سپتامبر یعنی کمتر از یک ماه دیگر با زمین برخورد کند،قطعا خیلی زودتر از این موارد ما می توانستیم این شی را ببینیم و احتمال برخورد آن با زمین را گوشزد کنیم.

ناسا اعلام کرد که پیش از این هم نظریه پردازان روز قیامت چنین شایعاتی ساخته و در بین مردم رواج داده اند که از جمله آن می توان به شایعه نابودی کره زمین در سال 2012 بر مبنای تقویم قوم مایا اشاره کرد،که آن شایعه هم کاملا نادرست و بی اساس بود.

آقای کوداس در ادامه حرف خود بازهم به این موضوع اشاره کرد که هیچ شواهد علمی مبنی برچنین برخوردی وجود ندارد و قرار نیست یک جسم آسمانی زمین را تحت تأثیر خود قرار دهد.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه