طبق گزارشات دستیار صوتی سیری قرار است به منشی تلفنی تبدیل شود. | مقاله آی تی

طبق گزارشات دستیار صوتی سیری قرار است به منشی تلفنی تبدیل شود.

- مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۷ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=5924

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

دستیار صوتی سیری

دستیار صوتی سیری

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده کمپانی اپل در حال آزمایشاتی به منظور استفاده از سرویس دستیار صوتی سیری به عنوان منشی تلفنی است.در گزارش اعلام شده کمپانی اپل قصد دارد سرویس دستیار صوتی سیری را به گونه ای توسعه دهد که از آن بتوان برای پاسخگویی،ضبط و تبدیل صوت به متن تماس های دریافتی استفاده کرد.

براساس گزارش وبسایت بیزینس اینسایدر سرویس جدیدی که اپل در حال کار بر روی آن است،قادر است به تماس های دریافتی پاسخ دهد و همچنین مکالمه پاسخ داده شده را ضبط کند و به صورت متن در دسترس کاربر قرار دهد.برخی شایعات از این سرویس با نام صندوق پستی آی کلاد (icloud Voicemail) یاد می کنند که شبیه به سایر سرویس های صندوق پستی موجود می باشد.البته تفاوت هایی نیز با بفیه سوریس های صوتی خواهد داشت از جمله اینکه در صورتی که کاربر قادر به پاسخ گویی به تماس دریافت شده نیست،این سرویس صوتی به جای چندید بار تکرار یک پیغام صوتی،خود سرویس به جای کاربر به تماس گیرنده پاسخ خواهد داد.

این سرویس در صورت داشتن اجازه از سوی کاربر اصلی می تواند اطلاعات مشخصی از مکان افرادی که با او تماس گرفته اند در اختیار این کاربر قرار دهد.همچنین قادر است تماس های دریافتی را ضبط کرده و آن را به سرور های اپل بفرستد و سپس به صورت یادداشت متنی به کاربر تحویل دهد.

روش کار تبدیل مکالمات صوتی به متن در سرویس ارائه فوق ذکر  مشابه همان روشی است که سیری پیام و جملات شما را به متن تبدیل می کند.هنوز مشخص نیست که این سرویس بر روی چه اوپراتور هایی پیاده خواهد شد و توسط کدام اوپراتور ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.در حال حاضر خدمات صوتی اپل فقط بر روی تعداد مشخصی از اوپراتور ها قابل استفاده است.همچنین این مورد هنوز مشخص نشده که استفاده از این سرویس رایگان می باشد یا کاربران برای استفاده از آن باید حامل هزینه های جدایی باشند.

اگر آزمایشات انجام شده بر روی این سرویس موفقیت آمیز بوده باشد احتمالا در سال آینده شاهد حضور آن در نسخه 10 سیسم عامل ios خواهیم بود.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه