نسخه جدید سیستم عامل اندروید با نام Android L معرفی شد | مقاله آی تی

نسخه جدید سیستم عامل اندروید با نام Android L معرفی شد

- تیر ۵, ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=1796

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

android-l

 

شب گذشته کنفرانس Goolge I/O برگزار شد که در این کنفرانس بعد از مدت ها بحث و شایعات از نسخه جدید سیستم عامل اندروید با نام Android L – release رونمایی شد که در ادامه به بررسی این نسخه از سیستم عامل اندروید می پردازیم.

این نسخه از سیستم عامل اندروید با ظاهری متفاوت،مسطح و کاملا پویا معرفی شده است و تغییرات اساسی در این سیستم عامل به وجود آمده مانند نسخه ساندویج بستنی اندورید که در سال 2011 منتشر شد.

android-l-2

 

می توان گفت مهمترین تغییر ایجاد شده در این نسخه از سیستم عامل اندورید  Material Design نامیده شده است. این تغییرات ایجادشده شامل صفحه ای چهار گوش تر،طراحی مسطح و فونت های باریک تر است همچنین گوگل از سرویس های تحت وب بیشتری در Android L استفاده کرده و می توان گفت دنبای موبایل را بیشتر از همیشه وارد عرصه ی وب و اینترنت کرده است.

android-l-3

 

کمپانی گوگل در طراحی این نسخه از اندروید از طراحی شبکه اجتماعی گوگل پلاس ایده گرفته است  که در این طراحی شکل ها ساده تر ،رابط کاربری شکیل تر و طراحی نرم تر شده است. در این طراحی توسعه دهندگان کنترل بهتر و بیشتری بر روی رابط کاربری در نظر گرفته شده برای این سیستم عامل دارند و به راحتی توانایی کنترل المان های مختلف Android L را خواهند داشت.

دیگر تغییر ایجاد شده در بخش سیستم اعلان های این سیستم عامل است،گرچه سیستم اعلان ها در اندروید کیت کت بسیار خوب و کارآمد بود اما گوگل تغییراتی را در این بخش از Android L ایجاد کرده است. برای مثال در Android L کاربر این توانایی را دارد که از طریق صفحه قفل گوشی بر روی نوتفیکیشن ها تغییرات و اعمالی را ایجاد کند، به طور مثال با لمس و کشیدن روی نوتفیکیشن ها یا دوبار لمس کردن آن ها کار های خاص مرتبط با اپلیکیشن مورد نظر در بخش نوتفیکیشن ها را انجام دهد همچنین توانایی دیگری ایجاد شده که آن امکان اولویت بندی نوتفیکیشن ها بر اساس اهمیت آن ها است.

android-l-4

در ادامه تغییرات ایجاد شده در بخش نوتفیکیشن ها،نوتفیکیشن های مهم بر روی صفحه پاپ آپ می شوند تا کاربر رویداد های مهم را از دست ندهد،برای نشان دادن این قابلیت،دیو برک مهندس گوگل با دمویی از سیستم عامل Android L در حال بازی کردن بود که با او تماسی برقرار شد و تماس بر روی بازی به صورت پاپ آپ به نمایش در آمد تا او بتواند تماس را پاسخ دهد یا با یک کلیک رد کند.

android-l-5

 

این قابلت ها در صورتی که بر روی صفحه قفل گوشی رمز یا الگو قرار بگیرد دیگر قابل استفاده نخواهند بود به همین دلیل گوگل  فضایی به نام Trusted Envirnoments را  در Android L قرار داده تا امکان دسترسی به تلفن بدون استفاده از رمز یا الگو در فضایی امن ایجاد شود که این فضا  می تواند از طریق های مختلف در دسترس کاربر قرار بگیرد به عنوان مثال از طریق ساعت های هوشمند.

در این نسخه از سیستم عامل اندروید ارتباط عمیق تری بین اندروید و وب ایجاد شده است به طور مثال در اندروید جدید تب هایی را که در کروم باز می کنید در اندروید نیز قابل مشاهده هستند و همچنین  امکان صدور دستور جهت اجرای اپلیکیشن از طریق کامپیوتر در تلفن ایجاد شده است.

در Android L گوگل از کامپایلر جدیدی با نام ART جهت اجرای برنامه ها استفاده کرده است که این کامپایلر اجرای برنامه ها را سریع تر می کند و  مصرف باتری را نیز کاهش می دهد همچنین قابلت جدیدی در این سیستم عامل اضافه شده است که با فعال سازی آن حدود 90 دقیقه به طول عمر باتری اضافه می شود البته این قابلیت امکان دسترسی تعدادی از برنامه ها را به دیتا محدود می کند.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه