Android Auto سیستم عاملی برای خودرو ها | مقاله آی تی

Android Auto سیستم عاملی برای خودرو ها

- تیر ۵, ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۹ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=1829

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

android-auto-for-cars-1

 

شب گذشته در کنفرانس Google IO ، کمپانی گوگل علاوه با معرفی نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید برای تلفن های هوشمند و تبلت ها از سیستم عامل دیگری با نام Android Auto نیز پردا برداشت که این سیستم عامل مخصوص خودرو های هوشمند در نظر گرفته شده است.تصویر بالا نیز یک خودرو کمپانی آئودی است که به Android Auto مجهز شده است.

همان طور که گفته شد Android Auto برای استفاده در خودرو ها در نظر گرفته شده و همین عامل باعث شده که این سیستم عامل به رقیبی جدی برای کارپلی که توسط اپل معرفی شد تبدیل شود،بر اسا اطلاعات منتشر شده گوگل قصد دارد این سیستم عامل را به برند های بزرگ خودرو سازی تعمیم دهد وبا این کارگستره ی استفاده از سیستم عامل اندروید را نیز افزایش دهد.

AndoirdAuto1

 

رابط کاربری مورد استفاده در Android Auto همان رابط کاربری است که تمام کاربران اندروید از آن استفاده می کنند.در این سیستم عامل می توان با ساختار کارتی Google NOW کارهایی از قبیل موسیقی در حال پخش،مسیر طی شده و مابقی امکانات سیستم عامل را مشاهده کرد.

AndoirdAuto2

 

در این سیستم عامل این امکان وجود دارد که بتوان این سیستم عامل را به تلفن یا تبلت اندرویدی متصل کرد که با این کار قالب ساده ای از اندروید در صفحه نمایش خودرو به نمایش در می آید و می توان آن را مشاهده کرد که استفاده از این سرویس ساده سازی شده و همه چیز در دسارس است.گوگل این سرویس را برای استفاده از طریق سرویس دستورات صوتی خود بهینه کرده است که دلیل اصلی این کار را می توان راحتی استفاده از سیستم  صوتی در کنار صفحه نمایش لمسی و ایمنی بیشتر در نظر گرفت.

AndroidAuto3

 

دیگر قابلیت موجود در Android Auto نمایش اعلانیه های تلفن ها و تبلت های اندرویدی بر روی این سیستم عامل است تا راننده بدون حواس پرتی و استفاده از دستگاه هوشمند خود بتواند با استفاده از دستورات صوتی این سیستم عامل کارهایی از قبیل پاسخ یا رد تماس و حتی جواب دادن به پیام با استفاده از دیکته کردن را انجام دهد.

قابلیت بعدی این سیستم عامل امکان پخش موسیقی است که در بالا نیز ذکر شد،در این قابلیت امکان پخش موسیقی از طریق استریم نیز وجود دارد که این کار از طریق اتصال به وای فای امکان پذیر است.

AndroidAuto4

 

کمپانی گوگل برای توسعه هر چه بیشتر Android Auto غول جستجو Android Auto SDK  را برای توسعه دهندگان منشر کرده است تا با استفاده از آن سرویس های خود را برای استفاده در خودرو ها بهینه تر کند.

AndroidAuto5

گوگل اعلام کرده که این سیستم عامل به همراه Android L در پایان سال جاری میلادی منتشر خواهد کرد.تاکنون 25 خودرو ساز ،خودرو های خود را برای استفاده از این سیستم عامل آماده کرده اند که می توانید لیست این خودروسازان را در اینجا ببینید.

 

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه