عذر خواهی مخترع تبلیغات پاپ آپ از کاربران اینترنت | مقاله آی تی

عذر خواهی مخترع تبلیغات پاپ آپ از کاربران اینترنت

- مرداد ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۴ بدون دیدگاه - https://it-research.ir/?p=2488

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

sosososorry-820x420

تقریبا 20 سال از زمان ورود تبلیغات پاپ آپ به اینترنت و فضای مجازی می گذرد و تا به حال آسایش گشت و گذار در اینترنت را از بسیاری از کاربران اینترنت سلب کرده است.بعد از حدود 20 سال مخترع این تکنولوژی به خاطر نوشتن این کد ها و ساخت تبلیغات پاپ آپ از مردم و کاربران اینترنت عذر خواهی کرد.

کد های اصلی تبلیغات پاپ آپ توسط ایتن زاکرمن در بین سال های 1994 و 1999 نوشته شد،این کد ها در حالی نوشته شدند که د آن زمان تبلیغات اینترنتی به اندازه الان محبوب نبود و طرفدار زیادی نداشت.این فرد پی از نوشتن این کد ها برا وبسایت Tripod کار می کرد که کارش فراهم کردن سرویس ها و محتواهایی برای فارق التحصیلان دانشگاه بود اما وقتی که این شغل دیگر نتوانست نیاز های این مرد را برآورده کند به کار های مختلفی روی آورد که تبلیغات هم جزء این کار ها محسوب می شد.

ایتن زاکرمن می گوید فضای تبلیغات اینترنتی مهمترین عامل باعث ساخت منو های پاپ آپ شد.او می گوید در آن زما یک کمپانی بزرگ ماشین سازی فضایی در اینترنت را برای تبلیغات اجاره کرد اما این کمپانی نگران قاطی شدن تبلیغات خود با محتوای سایت تبلیغ کننده بود،به همین منظور زاکرمن ایده ای جالب به کار برد که آن هم ساخت منو های پاپ آپ بود،او می گوید تصمیم گرفتم به جای عوض کردن مکان تبلیغ در سایت ،تبلیغ در صفحه ای جداگانه باز شود،اما بعد از گذشت این 20 سال او متوجه شد که اختراعش آن فدا هم که فکر می کرد خوب نیست و باعث نارضایتی بسیاری از کاربران اینترنت شده است،به همین منظور او در این باره گفت: ((من متاسفم، نیت واقعی ما خیر بود. ))

نظر او درباره تبلیغات پاپ آپ این بود که در آن زمان این کار باعث می شد که تبلیغ های مختلف دیگر چشمان کاربران را اذیت نمیکنند و همچنین از شلوغ شدن محیط سایت جلوگیری می کرد،اما برخلاف این دیدگاه،اختراع او باعث شد تا تعداد زیادی تبلیغ پاپ آپ همزمان با هم باز شود که بستن این تبلیغ ها بیشتر باعث اذیت شدن کاربران می شود.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه