با اپراتور های مجازی بدون تغییر شماره اوپراتور خود را عوض کنید. | مقاله آی تی

با اپراتور های مجازی بدون تغییر شماره اوپراتور خود را عوض کنید.

- مرداد ۳۱, ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۷ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=6331

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

اوپراتور مجازی

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: طرح جا‌به‌جایی اپراتور های موبایل بدون تغییر شماره تلفن مشترک – ترابردپذیری شماره – طی روزهای آینده وارد فاز اجرایی می شود.

صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با خبرنگار مهر، آخرین وضعیت پروژه های جدید حوزه ارتباطات همچون دریافت مجوز ارتباطات باندپهن ثابت، خدمات جدید اینترنت، اپراتور مجازی موبایل و طرح ترابردپذیری موبایل را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه بررسی متقاضیان دریافت مجوز فعالیت در زمینه ارتباطات باندپهن ثابت – FCP – ، رو به اتمام است، گفت: مجوز شرکتهایی که تایید صلاحیت شده اند در هفته دولت اعطا می شود.

معاون صدور مجوز رگولاتوری با بیان اینکه این پروانه ها تحولی در حوزه شبکه ارتباطی باندپهن ثابت ایجاد می کند، افزود: پس از صدور پروانه های FCP ، بررسی مجوز ارائه خدمات در این بخش نیز آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اعلام تقاضا از سوی شرکتهای اینترنتی برای دریافت مجوز خدمات باندپهن – SERVCO – افزود: برای ارائه مجوز به این شرکتها، ابتدا باید متقاضیان شبکه سازی ارتباطات باندپهن ثابت – FCP – تعیین تکلیف شوند.

عباسی شاهکوه با تاکید بر اینکه پروانه ارائه خدمات SERVCO نیز امسال صادر می شود، افزود: وضعیت شرکتهای متقاضی دریافت این پروانه فعالیت، درحال بررسی است.

معاون رگولاتوری از بررسی اجرای طرح جابجایی اپراتور های موبایل بدون تغییر شماره مشترک خبر داد و گفت: با هماهنگی اپراتور ها و سایر دستگاههای مربوطه، پیش بینی می شود طبق دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، این طرح اوایل سال آینده عملیاتی شود.

وی با اشاره به جلسه هماهنگی اجرای این طرح همزمان با هفته دولت، خاطرنشان کرد: پس از برگزاری این جلسه، اجرای این طرح وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

عباسی شاهکوه در مورد آخرین وضعیت اپراتور های مجازی موبایل نیز گفت: مهلت ارائه تقاضا برای فعالیت در بازار اپراتور های مجازی موبایل ۱۵ مردادماه به اتمام رسید و طبق بررسی های رگولاتوری، ۵۱ شرکت تقاضای خود را برای دریافت مجوز اپراتور های مجازی موبایل اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه بررسی این تقاضاها را به زودی آغاز خواهیم کرد افزود: تا دو ماه آینده این تقاضاها تعیین تکلیف شده و اجرای این پروژه نیز وارد فاز اجرایی خواهد شد.

به گزارش مهر، «ترابردپذیری شماره تلفن همراه» فرایندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود، از یک خدمات دهنده تلفن همراه به خدمات دهنده دیگر تلفن همراه کوچ کند.

با اجرایی شدن این پروژه، امکانی بوجود می‌آید که مشترکان می‌توانند ۲ بار در سال، بدون تغییر شماره خود اپراتور موبایلشان را تغییر دهند. این تکنولوژی قدمتی بیش از ۱۵ سال دارد و هم اکنون در بیش از ۷۰ کشور در دنیا انجام می‌شود.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصوبه ۱۸۹ با تعیین مهلت ۱۸ ماهه برای اجرای این طرح، اپراتور های تلفن همراه را حداکثر تا ۱۳۹۴/۹/۱۸ ملزم به ارائه این خدمت کرده است. ​

منبع:خبرگزاری مهر

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه