کتابخانه ای بدون کتاب چاپی! | مقاله آی تی

- شهریور ۱۰, ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۰ بدون دیدگاه - لینک کوتاه: http://it-research.ir/?p=2638

This university's library doesn't have a single paper book

دانشگاه پلی تکنیک فلوریدا که در پاییز بازگشایی خواهد شد در اقدامی عجیب قصد دارد کتابخانه ای راه اندازی کند که در آن هیچ کتاب کاغذی یا اصطلاحا چاپی یافت نمی شود.

نبود کتاب کاغذی یا چاپی در این کتابخانه به معنای نبود کامل کتاب نیست،بلکه در این کتابخانه به جای کتاب های چاپی فضایی بزرگ و مملو از کامپیوتر،اپ تاپ و تبلت است که به جای کتاب های چاپی قرار گرفته اند.

براساس قراردادی که این کتابخانه با ناشران کتاب ها منعقد کرده،دانشجویان می توانند برای بار نخست دسترسی رایگان به کتاب های الکترونیکی موجود در این کتابخانه داشته باشند و اگر دانشجو کتابی را احتیاج داشته باشد که برای دفعات بعد در اختیارش قرار بگیرد،سیستمی در کتابخانه بصورت خودکار نسبت به سفارش و اضافه کردن آن عنوان به مجموعه‌ی دانشگاه اقدام خواهد کرد.

در آخرین آمار منتشر شده از مدرم ایالت متحده در خصوص نوع کتاب خوانی،69 درصد آن ها کتاب های چاپی را به کتاب های الکترونیکی ترجیح داده اند ولی در دنیای امروز و با رشد سریع گجت هایی از قبیل تبلت ها و تلفن های هوشمند مسلما نوع کتاب ها هم تغییر خواهد کرد و میزان استفاده از کتاب های الکترونیکی به خاطر راحتر در دسترس قرار گرفتن افزایش خواهد یافت.

نظر شما در خصوص راه اندازی چنین مراکزی چیست؟ آیا شما هم به کتاب های الکترونیکی روی آورده اید یا همچنان علاقه مند به ورق زدن کاغذ های کتاب هستید؟


  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

بدون دیدگاه