شهر فناوری اطلاعات ایران قطب اول منطقه می‌شود. | مقاله آی تی

- مرداد ۲۹, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶ بدون دیدگاه - لینک کوتاه: http://it-research.ir/?p=6288

information Technology

براساس الزامات برنامه ششم توسعه، ایجاد شهر فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان قطب اول منطقه در عرصه فناوری دیده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی مختاری مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از ایجاد شهر ICT خبر داد و گفت: با این برنامه، منطقه ویژه اقتصادی پیام به جایگاه مناسب اقتصادی، علمی و فناوری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد رسید.

وی چشم انداز اهداف مدنظر در ایجاد شهر ICT را به عنوان مرکزی فعال و تاثیرگذار در ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و افزود: توسعه اقتصادی با استفاده از قوانین منطقه ویژه اقتصادی و خدمات فرودگاهی در اولویت قرار دارد.

مختاری با اشاره به مطالعات مقدماتی طرح و آماده سازی و ایجاد زیرساختهای منطقه ویژه در ۹۶ هکتار، اظهار داشت: برای اجرای این پروژه، گامهای خوبی برداشته شده است و شهر فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند زمینه فعالیت بنگاههای اقتصادی بخش عمومی غیر دولتی، خصوصی و تعاونی را فراهم آورد.

منبع:خبرگزاری مهر

اگر این مطلب برای شما مفید واقع شده، می توانید با عضوییت در وبسایت و خبرنامه ما، از مطالبی که در آینده هم منتشر خواهند شد مطلع شوید.

جهت عضوییت در وبسایت مقاله آی تی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://it-research.ir/register

  • اشتراک گذاری

  • Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

بدون دیدگاه