تلویزیون های اولترا اچ دی جدید کمپانی شارپ | مقاله آی تی

تلویزیون های اولترا اچ دی جدید کمپانی شارپ

- تیر ۹, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=1874

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

4_Hero_SmartUI

 

کمپانی شارپ از نسل دوم تلویزیون های اولترا اچ دی خود در ابعاد و اندازه بزرگتر،کیفیت بالاتر  در عین حال قیمت ارزان تر رونمایی کرد.این تلویزیون ها در سری UD27  و با حداقل قیمت 3000 دلار به بازار جهانی عرضه خواهند شد.

کمپانی شارپ  قیمت پایه 2999 دلار را برای تلویزیون 60 اینچ و قیمت 4999 برای تلویزیون 70 اینچ تعیین کرده است که این قیمت ها نسبت به نسل اول تلویزیون های اولترا اچ دی کاهش قابل توجهی داشته است.

این تلویزیون ها قابلیت پشتیبانی از HDMI 2.0 و HEVC را دارند تا امکان استریم ویدئو با کیفیت 4K میسر شود.در حال حاضر تعداد محدودی از کانال‌های یوتیوب و Netflix محتوای محدودی در رزولوشن 4K را ارائه می دهند.

کمپانی شارپ برای افزایش کیفیت تلویزیون های اولترا اچ دی جدید خود از تکنولوژی با نام Spectors استفاده می کند که در آن طیف رنگی در مقایسه با تلویزیون های UHD سال گذشته حدود 21 درصد افزایش یافته است.

این تلویزیون ها از نوع LCD LED TV ها هستند که متاسفانه توانایی پشتیبانی از تاریکی موضعی (Local Dimming) را ندارند.تاریکی موضعی سبب می‌شود تا کیفیت تصویر در همه ی بخش‌های پنل LCD در یک سطح حفظ شود.

شارپ در این تلویزیون های هوشمند خود از پلتفرم smartcentral استفاده کرده است،همچنین شارپ در خبری اعلام کرده که در آینده قصد دارد از فناوری Android TV در تلویزیون های هوشمند خود استفاده کند(Android TV در کنفرانس Google IO 2014 معرفی شد و سیستم عاملی مختص تلویزیون های هوشمند است.) که این عامل ممکن است باعث به پایان رسیدن عمر پلتفرم smartcentral شود.

تلویزیون های LC-60UD27U و LC-70UD27U ازماه آینده به بازار عرضه خواهند شد.

تصویری از تفاوت تلویزیون های FULL HD با 4K را می توانید در زیر ببینید.

Sharp 60 Inch 4K Ultra HD LED TV _ 60 Inch LED 3D TVs & Smart TVs _ LC60UD27U

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه