نوکیا برای بازگشت به بازار گوشی های هوشمند نیرو استخدام می کند. | مقاله آی تی

نوکیا برای بازگشت به بازار گوشی های هوشمند نیرو استخدام می کند.

- مرداد ۲۰, ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۶ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=6115

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

Nokia N1 Tablet

Nokia N1 Tablet

هنگامی که نوکیا،بزرگترین تولید کننده تلفن های همراه در جهان،سال گذشته با فروش امتیاز دستگاه ها و خدمات خود و همچنین فروش بخش موبایل خود به مایکروسافت از بازار گوشی های همراه خارج شد،کسی پیش بینی نمی کرد که این کمپانی به این زودی ها قصد بازگشت دوباره به بازار موبایل را داشته باشد.کمپانی نوکیا خیلی دیر خود را به بازی گوشی های هوشمند جدید رساند و همین عامل دلیل اصلی شکست این کمپانی در این بازار رقابتی شد.البته استفاده از سیستم عامل ویندوز فون به جای اندروید،دلیل دیگری بود که این غول تکنولوژی را تا مرز نابودی کشاند.اما این دلایل سبب توفق کامل نوکیا و عقب گرد برای این شرکت نشد،به طوری که اخیراً اخباری مبنی بر استخدام نیرو های جدید توسط نوکیا برای بازگشت دوباره این شرکت به بازار گوشی های هوشمند ،منتشر شده است.

البته فراموش نشود که این کمپانی در حقیقت سال گذشته با معرفی تبلت نوکیا N1 دوباره به بازار تولید کننده گجت های هوشمند بازگشت.اما این تبلت به طور کامل توسط نوکیا ساخته نشده است و فقط کار طراحی آن را انجام داده و به همین منظور فقط نام نوکیا بر روی آن ثبت شده است،ولی عبارت «ساخته شده در فنلاند» بر روی این تبلت وجود ندارد،چرا که کار اصلی تولید،توزیع،بازاریابی و حمایت از تبلت N1 بر عهده شرکت چینی فاکسکان بوده است.

توافقات مشابه ای نیز برای ساخت تلفن های هوشمند بعد از بازگشت این شرکت به بازار گوشی های همراه وجود دارد و خود نوکیا نیز در بیانیه ای در خصوص شایعات منتشر شده در این زمینه،این موضوع را تأیید کرده و پیش بینی می شود که در آینده ای بسیار نزدیک شاهد تلفن هوشمند جدیدی از طرف نوکیا باشیم.

البته فراموش نشود که براساس قراردادی که بین نوکیا و ماکیورسافت منعقد شده است،کمپانی نوکیا تا سال 2016 اجازه استفاده از نام تجاری خود را بر روی گوشی های هوشمند ندارد.اما هیچ چیزی نوکیا را از توسعه گوشی های آینده خود قبل از تاریخ ذکر شده منع نکرده است.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز،شرکت نوکیا در حال استخدام نیروهای جدیدی است که به طور مستقیم در ارتباط با گوشی های هوشمند می باشند و به همین منظور تبلیغات گسترده ای برای جذب نبرو های تازه انجام داده است که برای مثال می توان به حساب کاربری این شرکت در لینکدین اشاره کرد.ناگفته نماند که این شرکت بیشتر قصد جذب متخصصان و مهندسینی را دارد که در زمینه گوشی های اندرویدی فعالیت می کنند.این شرکت همچنین با ارائه اپلیکیشن Z Launcher در سال گذشته،جای پای خود را دنیای اپ های اندرویدی نیز باز کرده است.

همچنین براساس گفته های یک منبع که ناشناس،نوکیا برنامه خود را برای اخراج 70 نفر از کارکنان بخش فناوری خود تغییر داده است و قصد دارد بخش زیادی از این افراد را حفظ کند که این مورد به نوکیا کمک شایانی می کند برای بازگشت دوباره به بازار تلفن های هوشمند.

در کنار همه این موارد،کمپانی نوکیا اخیرا از دستگاه جدیدی رونمایی کرده است،البته این دستگاه برای کاربران عمومی نمی باشد.عینک واقعیت مجازی Ozo که هفته گذشته به طور رسمی معرفی شد و با هدف تولید محتوای حرفه ای برای فیلم سازان هالیوودی ساخته شده است.

در هر حال با همه این اخبار و شایعات،امیدواریم کمپانی نوکیا دوباره بتواند به بازار گجت های هوشمند بازگردد و دوباره شاهد محصولات باکیفیت از سوی این کمپانی باشیم.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه