کامپیوت پلاگ

کامپیوت پلاگ

کمپانی مایکروسافت در نمایشگاه کامپیوتکس 2015 از یک کامپیوتر خانگی با نام کامپیوت پلاگ رونمایی کرد که این محصول حاصل همکاری مایکروساف با شرکت کوانتا می باشد.این کامپیوتر خانگی از اندازه ای کوچک و برابر با یک شارژر برخوردار است.

محصول جدید شرکت کوانتا که از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده خواهد کرد مشابه یک شارژر است که برای استفاده از آن فقط کافیست این پی سی را به پریز برق وصل کنید.دو شاخه پریز به صورت یکپارچه بر روی این کامپیوتر قرار دارد.

کامپیوتز کامپیوت پلاگ مجهز به دو درگاه USB 3.0 و یک درگاه HDMI می باشد.همچنین این محصول مجهز به یک بلوتوث داخلی بوده تا بتوان کیبورد ها و موس های بلوتوثی را به آن وصل کرد و به صورت یک کامپیوتر کامل از آن استفاده کرد.

کمپانی مایکروسافت حرفی از مشخصات سخت افزاری این محصول نزده است اما با توجه به اندازه کوچک آن باید گفت این کامپیوتر احتمالا از سخت افزاری نسبتا ضعیف استفاده می کند تا میزان داغ شدن آن به اندازه ای شود که نیازی به استفاده از فن خنک کننده در آن نباشد.

کانگورو

کانگورو

محصول بعدی که توسط مایکروسافت در کامپیوتکس 2015 رونمایی شد،کامپیوتری با نام کانگورو است که توسط کمپانی فاکسکان و با همکاری مایکروسافت تولید شده است.

این محصول نیز همانند کامپیوت پلاگ یک کامپیوتر خانگی با اندازه ی کوچک است که گجتی مناسب برای استفاده بر روی تلویزیون های خانگی می باشد.این پی سی مجهز به یک پردازنده چری تریل اینتل می باشد که جزء پردازنده های ارزان قیمت و ضعیف اینتل محسوب می شود و مصرف باتری آن نیز بسیار پایین است به همین منظور در این پی سی یک باتری با طول عمر شارژ 6 ساعته در نظر گرفته شده است تا بتوان از آن در مکان های مختلف استفاده نمود.

کامپیوتر خانگی کانگورو هم مجهز به سیستم عامل ویندوز 10 می باشد،ویژگی دیگر این گجت بهره مندی از حسگر اثر انگشت خوان است.

هنوز زمان عرضه به بازار و قیمت این دو محصول مشخص نشده است.

اگر این مطلب برای شما مفید واقع شده، می توانید با عضوییت در وبسایت و خبرنامه ما، از مطالبی که در آینده هم منتشر خواهند شد مطلع شوید.

جهت عضوییت در وبسایت مقاله آی تی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://it-research.ir/register

محل تبلیغات شما