رونمایی از نخستین کارت حافظه ی 512 گیگابایتی توسط مایکرودیا | مقاله آی تی

رونمایی از نخستین کارت حافظه ی 512 گیگابایتی توسط مایکرودیا

- خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۶ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=4492

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

کارت حافظه ی 512 گیگابایتی مایکرودیا

کارت حافظه ی 512 گیگابایتی مایکرودیا

پیش از این بالاترین ظرفیتی که برای یک کارت حافظه ی میکرو اس دی در نظر گرفته شده بود 200 گیگابایت بود که این کارت حافظه توسط کمپانی سن دیسک در MWC 2015 رونمایی شد.اکنون کمپانی مایکرودیا با معرفی یک کارت حافظه ی 512 گیگابایتی در نمایشگاه کامپیوتکس 2015 ،از نخستین کارت حافظه با چنین ظرفیتی پرده برداشت.

این کارت حافظه علاوه بر این که از ظرفیت بالایی برخوردار است قیمت آن نیز بسیار بالا می باشد.اکثر کارت های حافظه به دلیل فراوان بودن و استفاده بالا قیمت های بسیار پایینی دارند اما کارت حافظه ی جدید مایکرودیا با قیمت 1000 دلار به فروش می رسد که برای یک کارت حافظه ی میکرو اس دی بسیار بالاست.

کارت حافظه ی 512 گیگابایتی مایکرودیا از استاندارد UHS برخوردار است که همین عامل باعث شده این کارت Micro SD قابلیت انتقال اطلاعات را تا سرعت 300 مگابیت در ثانیه دارا باشد.استاندارد دیگری که برای این کارت حافظه در نظر گرفته شده،استاندارد 4.0 می باشد که با اضافه شدن تعدادی پین اضافه در این استاندارد،امکان استفاده از این کارت حافظه بر روی دستگاه هایی که از این استاندارد پشتیبانی نمی کنند هم وجود دارد اما به جای انتقال اطلاعات با سرعت 300 مگابیت در ثانیه،اطلاعات شما با نرخ سرعت 150 مگابیت در ثانیه منتقل می شود.

کارت حافظه ی 512 گیگابایتی مایکرودیا با قیمت 1000 دلاری خود از ماه آینده روانه بازار خواهد شد.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه