گوگل

گوگل

براساس گفته های گوگل بخشی از اطلاعات این کمپانی از دیسک های موجود در یکی از مراکز داده این شرکت در بلژیک به دلیل برخورد چهار دفعه رعد و برق با شبکه برق محلی پاک شده است.

در نتیجه این رخداد،تعدادی از کاربران گوگل دسترسی به اطلاعات خود را به طور دائم از دست داده اند.برخی از دیسک های موجود در این مرکز داده زیر حملات پی دی پی رعد برق آسیب بوده بود و از دسترس خارج شده بود اما بعد از قطعی موقتی دوباره در دسترس قرار گرفت.

به طور کلی مراکز داده نسبت به سایر ساختمان ها نیاز به حفاظت های بیشتری در مقابل برخورد رعد و برق دارند.البته روشن است که رعد و برق در واقع به شبکه برق محلی این مرکز داده برخورد کرده و نه خود دیسک های ذخیره سازی اطلاعات.

جاستین گیل مدیر پروژه محافظت از سرویس های Orion در مقابل رعد برق اعلام کرد:

قدرت حملات رعد و برق ها می توانند کابل های مخابرتی را در فاصله ی یک ساختمان از بین برده و سبب ایجاد اختلال در ارتباط برقرار کردن بشوند.

اطلاعات پاک شده از این مراکز داده مربوط به فضا های ابری است که گوگل در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار می دهد ول هنوز مشخصن نیست که چه نوع اطلاعاتی از روی این دیسک ها پاک شده اند.

در این خصوص گوگل در بیانیه ای آنلان اعلام کرد که داده های از بین رفته از این مرکز داده فقط 0.000001 درصد از کل داده های موجود در این دیتاسنتر را تشکیل می دهند.

در همین راستا گوگل اعلام کرده که به ارتقاء سیستم های خود ادامه خواهد داد تا در آینده احتمال به وجود امدن چنین برخوردهایی را کمتر کند.

اگر این مطلب برای شما مفید واقع شده، می توانید با عضوییت در وبسایت و خبرنامه ما، از مطالبی که در آینده هم منتشر خواهند شد مطلع شوید.

جهت عضوییت در وبسایت مقاله آی تی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://it-research.ir/register

محل تبلیغات شما