ال جی صفحه نمایش 18 اینچ خمیده تولید می کند! | مقاله آی تی

- تیر ۱۹, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱ بدون دیدگاه - لینک کوتاه: http://it-research.ir/?p=2060

flexible-rollable-oled_02

 

همه میدانیم که کمپانی ال جی یکی از بزرگترین ویا یکی از غول های تولید نمایشگر در دنیا می باشد و مدتی است که دست به تولید نمایشگر های خمیده یا به اصطلاح OLED زد است و در سایز های کوچک هم محصولاتی از جمله گوشی خمیده G Flex را تولید کرده است، اما به تازگی صفحه نمایش جدیدی از نوع OLED تولید کرده که از سایز بزرگتری برخوردار است.این صفحه نمایش 18 اینچ می باشد.

کمپانی ال جی امروز خط تولید جدیدی را راانداخته که در آن تصمیم دارد صفحه نمایش ای منعطف در سایز های مختلف تولید کند،همچنین قصد دارد درکنار صفحه نمایش های منعطف،نمایشگر های نیمه شفاف نیز تولید کند.

transparent-oled

 

این صفحه نمایش 18 اینچ تز رزولوشن 1200 در 810 پیکسل برخوردا است که رزولوشن نسبتا پایینی محسوب میشود،همچنین کمپانی ال جی گفته که ین توانایی را دارد که این صفحه نمایش را در سایز 50 اینچ هم برای استفاده در تلویزیون های بزرگ، تولید کند.این صفحه نمایش به گونه ای طراحی شده که حتی اگر به صورت لوله هم جمع شود باز هم بازده ای خود را از دست ندهد و به خوبی قادر به پخش تصاویر باشد.

flexible-rollable-oled_02

 

این صفحه نمایش 18 اینچ جزء نسل جدید نامیشگر های OLED ال جی محسوب می شود که نسبت به نسل قبل خود داراب بهبود های چشم گیری است از جمله این که میزان شفافایت این نمایشگر ها تا 30 درصد هم رسیده است در حالی که نسل قبل از شفافایت 10 درصد برخوردار بود.

کمپانی ال جی این اطمینان را به خبرنگاران داده که تا سال 2017 توانایی تولید هر دو صفخه نمایش خمیده و نیمه شفاف را در رزولوشن های اولترا اچ دی و سایز های بزرگتر از 60 اینچ به همراه افزایش شفافیت تا 40 درصد به دست خواهد آورد.


  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

بدون دیدگاه