سافاری در ios 9 می تواند تبلیغات مزاحم را حذف کند. | مقاله آی تی

- خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷ بدون دیدگاه - لینک کوتاه: http://it-research.ir/?p=4536

apple ios 9

apple ios 9

هرجا که بروید و هرجا که باشید از گزند تبلیغات در امان نخواهید بود حتی در فضای مجازی و غیر واقعی که برای وبگردی و… انتخاب کردید.تبلیغاتی که به صورت ناگهانی و غیر قابل پیش بینی ظاهر می شوند و معمولا محتوایی خنده آور دارند تا محتوای تبلیغاتی!البته معلوم نیست که اپل چگونه می خواهد این کار را عملی کند ولی حداقل بستر مهیا شدن چنین جلوگیری توسط توسعه دهنده های دیگر فراهم شده است.

البته این اقدام اپل کار جدید و تازه ای نیست زیرا این اپل هم این تبلیغات مشکل ساز را دوست ندارد و به فکر چاره ای برای جلوگیری از این تبلیغات در ios 9 کرده است.

خبر خوب این است که اگر آیفون یا آیپد دارید بعد از بروزرسانی به ios 9 می توانید از دست این مزاحمان همیشگی راحت شوید.اپل بدون هیچ تبلیغاتی ازاین امکان در سافاری ios 9 آن را مانند سافاری مک کرده است.شما می توانید با نصب یک افزونه در سافاری از دست این تبلیغات راحت شوید.این تبلیغات مانند اسکریپت ها و کوکی ها و تصاویر ناگهانی هستند که هنوز مشخص نیست اپل چگونه می خواهد این نوع حذف تبلیغات درحال حاضر در سیستم های اندروید و سیستم عامل های دسکتاپ وجود دارد.

هرچند شما و بقیه کاربران از این اقدام خوشحال می شوند ولی مسلما صاحبان وب سایت ها از این موضوع ناراحت می شوند زیرا بیشتر درآمد یک وب سایت را همچین تبلیغاتی مهیا می کند.Ad-Block یک سرویس حذف تبلیغات است که با گرفتن مبلغی از گوگل و آمازون و مایکروسافت تبلیغات آنها را نمایش می دهد ولی در این برنامه اپل چنین امکانی وجود ندارد.قطعا این یک انتقام اپل از گوگل است زیرا گوگل سهم زیادی از تبلیغات وب سایت ها را در اختیار دارد.

اگر بخواهیم به صورت کلی به این موضوع نگاه کنیم اقدام خوبی از جانب اپل است ولی همیشه این تبلیغات مزاحم نیستند و اطلاعات زیادی در مورد تخفیف ها یا کالاهای جدید در اختیار کاربران قرار می دهند.


  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

بدون دیدگاه