کمپانی سامسونگ پردازنده 4 هسته ای Exynos MODAP را معرفی کرد. | مقاله آی تی

کمپانی سامسونگ پردازنده 4 هسته ای Exynos MODAP را معرفی کرد.

- تیر ۲۰, ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۴ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=2076

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

blog_thumb_106_view

در روز گذشته کمپانی سامسونگ در توییتر خود این خبر را منتشر کرد که قصد دارد از یک پردازنده جدیدی از خانواده Exynos رونمایی کند،به مین منظور امروز  پردازنده ای با نام Exynos MODAP  را معرفی کرد که این پردازنده 4 هسته ای می باشد و همچنین قابلیت پشتیبانی از ارتباط 4G LTE را نیز دارا می باشد.

همان طور که گفتیم این پردازنده ها 4 هسته ای می باشند و برخلاف پردازنده های سری Exynos 5 Octa که 8 هسته ای هستند می باشند. Exynos MODAP اولین مجموعه از پردازنده های کمپانی سامسونگ است که قابلیت پشتیبانی از ارتباط 4G LTE  را دارا می باشد.در ساخت این پردازنده از لیتوگرافی 28 نانومتری HKMG استفاده شده است. مهمترین دلیل عمده استفاده سامسونگ از پردازنده های کوالکام عدم پشتیبانی فناوری LTE توسط  پردازنده های Exynos بود که با به میدان آمدن پردازنده Exynos MODAP احتمالا سامسونگ کمتر از پردازنده های کوالکام استفاده کند.

براساس ادعا های سامسونگ این پردازنده سرعت عملکرد بهتر و بیشتری در چند وظیفگی،وبگردی،سوییچ کردن اپ های مختلف و از این قبیل موارد دارد همچنین Exynos MODAP از پهنای باند وسیع و در حدود 6.4 GB/S برای حافظه رم پشتیبانی می کند تا کاربران گرافیک بالاترو به دور از لک  را در بازی ها و اپلیکیشن ها تجربه کنند.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه