Burton :یک نمایشگر پلاسمای سه بعدی اما از نوع واقعی! | مقاله آی تی

Burton :یک نمایشگر پلاسمای سه بعدی اما از نوع واقعی!

- تیر ۳۰, ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=2160

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

Display Real 3D

Burton Display Real 3D

Burton نام محصولی است که پروژه آن در سال2009 در دانشگاه Keio آغاز به کار کرد که یک نمایشگر پلاسمای سه بعدی است اما با یک تفاوت بزرگ،که تفاوت این نمایشگر با سایر نمایشگر های موجود در بازار نشان دادن تصاویر سه بعدی به صورت واقعی و بدون استفاده از عینک یا ابزار خاصی است.

این نمایشگر این توانایی را دارد که بدون استفاده از هیچ ابزار خاصی تصاویر را به صورت کاملا واقعی بر روی آب یا هوا به نمایش در آورد.این نمایشگر توسط مهندسان شرکت Burton در ژاپن با نام True 3D عرضه شده است که تصاویر را به صورت اصطلاحا سه بعدی واقعی نشان می دهد.

Burton 3D Display

نمایشگر های سه بعدی موجود در بازار با استفاده از خطای دید و به وسیله عینک سه بعدی تصویری دو بعدی را برای ما به صورت سه بعدی به نمایش در می آورند اما این تلویزیون تصاویر را به صورت واقعی در فضا نمایش می دهد.

Burton 3D Display

این نمایشگر برای نشان دادن تصاویر به صورت کاملا سه بعدی و واقعی از سامانه ای بسیار پیشرفته استفاده می کند که این سامانه با تمرکز باریکه ی لیزر در یک نقطه در فضا باعث وارد شدن مولکول های اکسیژن ونیتروژن بر انگیخته به سطح خود در هوا می شوند که این امر باعث به رویت آن نقطه می شود که با کنترل کردن این لیزر می توان تصاویر کاملا سه بعدی و واقعی را به نمایش در آورد.

Burton 3D Display

از جمله توانایی های خارق العاده این سامانه پدید آوردن حدود 50.000 نقطه در فضا در مدت یک ثانیه است که فعلا در حدود 10 تا 15 فریم می باشد اما مهندسان این امید را دارند به زودی به 24 تا 30 فریم در ثانیه برسانند.

فیلم کوتاهی از این نمایشگر منتشر شده که می توانید در زیر مشاهده کنید:

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه