آمازون بعد از شکست در فایرفون،دست به کاهش شغل در بخش سخت افزاری خود زد. | مقاله آی تی

آمازون بعد از شکست در فایرفون،دست به کاهش شغل در بخش سخت افزاری خود زد.

- شهریور ۶, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=6448

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

Jeff Bezos, CEO of Amazon

Jeff Bezos, CEO of Amazon

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال،کمپانی آمازون ده ها تن از مهندسان خود را در واحد سخت افزار Lab126 که مربوط به توسعه محصولاتی از قبیل کیندل،اکو و فایر تبلت می شود را اخراج کرده است.

این خبر زمانی منتشر شد که آمازون در ارائه گوشی فایرفون و عرضه آن در بازار بسیار رقابتی گوشی های هوشمند،با انتقادات فراوانی رو به رو شد و همچنین در عرضه این گوشی با شکست مواجه شد.

بخش توسعه محصولات Lab126 متشکل از 3000 کارمند است که براساس گزارشات ارائه شده تعدادی از این افراد شغل خود را از دست داده اند که این مورد بعد از عمر 11 ساله lab126 برای نخستین بار رخ داده است.البته تعداد کارکنان اخراج شده شامل بخش کوچکی از این افراد می شود.اما این اتفاق مسلما نشان دهنده یک تغییر در تفکر آمازون برای بخش محصولات الکترونیکی خود است که مشخصاً به دنبال کشف راه های پیش رو و بهتری برای گسترش بخش توسعه محصولات خود است.

همین امسال بود که آمازون از دو دستگاه الکتریکی دستیار دیجیتالی 180 دلاری آمازون اکو و دستگاه سفارش با یک دکمه Dash رونمایی کرد.براساس گزارش وال استریت ژورنال،این کمپانی در همین راستا قصد دارد از یک کامپیوتر بالارده مخصوص آشپزخانه ها رونمایی کند.

ناگفته نماند که آمازون در تولید برخی از محصولات الکترونیکی خود موفق بوده است که دراین بین می توان به فایر تبلت ها و همچنین کتابخوان های کیندل این کمپانی اشاره کرد.اما عدم تمرکز و تغییر در آن زمان و نداشتن اولویت مشخص موجب بروز اتفاقی چون بخش Lab126 شده است.

برخی از مهندسین نگران هستند که تمرکز اصلی بخش سخت افزاری آمازون فقط به ارائه محصولات الکترونیکی برای افزایش خرید و گسترش خرده فروشی خود در وبسایت این کمپانی باشد واین درحالی است که آمازون در ارائه گوشی فایرفون نتوانسته به چنین هدفی دست پیدا کند.

در کنار همه این بحث ها،همچنین گزارش شده که اوایل ماه آگوست یکی از سر مهندسان بخش Lab126 با نام جان مک کورمک بعد از 6 سال کار در این کمپانی به دلایلی نامعلومی از این بخش جدا شده و به کار در کمپانی گوگل مشغول شده است.

به نظر بعید می رسد کمپانی آمازون قصد داشته باشد در کوتاه مدت از بخش تولید محصولات الکترونیکی خارج شود.همچنین انتظار می رود که این کمپانی تصمیم دارد با ایده های جالب و دیوانه وار خیلی بیشتر از قبل به توسعه این بخش بپردازد.البته آمازون تاکنون درخصوص آینده بخش سخت افزاری خود و سیاست های مرتبط با این بخش حرفی نزده است.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه