چاپگر سه بعدی در زندگی کودکان! | مقاله آی تی

چاپگر سه بعدی در زندگی کودکان!

- تیر ۹, ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۵ بدون دیدگاه - http://it-research.ir/?p=1879

دریافت مستقیم و بدون مراجعه به وبسایت کتاب های آموزشی از کانال تلگرام مقاله آی تی

عضویت در کانال تلگرام

Mission-Street-Manufacturing-Printeer-3Ds-537x302

همان طور که همه میدانیم زندگی کودکان امروزی بیش از پیش با تکنولوژی و فناوری های جدید آمیخته شد ه و حتی گاهی اوقات به جایی رسیده که کودکان بیشتر از والدین خود در این زمینه فعالیت داشته اند و ابزار ها و گجت هارا  بهتر از والدین خود می شناسند،در جدیدترین گجت برای کودکان،افرادی خلاق دست به ابتکاری ویژه و نو زده ند که آن هم ورود چاپگر های سه بعدی در زندگی کودکان است.

چاپگر های سه بعدی به صورت روز افزون در حال گسترش و پیشرفت هستند  ومیتوان گفت یکی از مفید ترین محصولات نسل آینده محسوب می شوند،این گجت پر کاربرد به تازگی وارد زندگی نسلی جوان تر به نام کودکان شده تا بچه های امروزی نیز از سودمندی این گجت بهره ببرند و استعداد خود را بیش از پیش شکوفا کرده و به والدین خود نشان دهند. این چاپگر سه بعدی توسط گزوهی تولید کنند با نام “Mission Street” برای کودکان تولید شده و به گونه ای طراحی شده که با استفاده از یک طرح ساده و یک آیپد امکان ساخت هر چیزی را به وجود می اورد و به گفته خود طراحان،با استفاده از این طرح و طرز کار آسان آن هر شخصی می تواند ظرف 30 ثانیه به اوج آمادگی برسد.

برای این که یک کودک بتواند محصول سه بعدی خود را چاپ کند چند ابزار کوچک نیاز دارد که امروزه در همه جا یافت می شود از جمله یک آیپد،ارتباط وای فای،ماشین چاپگر سه بعدی و همچنین درکی ابتدایی از طراحی.با استفاده از یک اپلیکیشن ios  یک کودک یا یک فرد بزرگسال می تواند با حرکت انگشتان خود یک طرح سه بعدی را ایجاد کند،بدون نیاز به داشتن دانش قبلی در زمینه های مختلف سه بعدی سازی مانند اتوکد.همچنین کاربر می تواند این این چاپگر را به کامپیوتر خود متصل کرده ویک طرح کامل سه بعدی در کامپیوتر خود داشته باشد یا طرحی جدید ایجاد کرده و با استفاده از چاپگر سه بعدی چاپ کند.

برای اینکه کوکان بتوانند عملیات چاپ محصول خود ا ببینند،طراحان این چاپگر سه بعدی را در یک محفظه شیشه ای قرارداده اند البته این محفظه به اندازه کافی ایمن و غیر قابل نفود است که موتور و سایر اجزاء چاپگر از دسترس کودکان کنجکاو در امان باشد.در زیر این چاپگر دریچه ای قرار داده شده تا بتوان محصول نهایی را از داخل چاپگر خارج کرد.

مجریان این طرح در حال جمع آوری سرمایه مورد نیاز بری تولید این محصول هستند،سرمایه ای حدود 50 هزار دلارکه تاکنون توانسته اند حدود 10 هزار دلار از این سرمایه را جمع اوری کنند.اگر تولیدکنندگان این محصول بتوانند سرمایه مورد نظر را جمع آوری کنند به زودی این مصول در دسترس کودکان قرار خواهد گرفت که قیمت تعیین شده برای این محصول 549 دلار می باشد.

برای دیدن قابلیت های این چاپگر سه بعدی می توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید.

  • اشتراک گذاری
  • Telegram Pinterest Linkedin Google Plus Twitter Facebook Share

دیدگاه ها

نکته مهم: حتما بعد از نوشتن دیدگاه خود تیک گزینه "I'm not a robot" یا "من ربات نیستم" را فعال کنید، در غیر این صورت دیدگاه شما ثبت نخواهد شد. این تیک کمی پایین تر از دکمه ثبت دیدگاه قرار دارد.


بدون دیدگاه